Bezpieczne wakacje 2019

Nasze działania mają charakter kontrolno-rozpoznawczy, organizacyjny i prewencyjny. Dużą rolę odgrywają też działania edukacyjne” – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Na briefingu prasowym, zorganizowanym z  inicjatywy wojewody podlaskiego, o bezpieczeństwie dzieci tego lata mówili także Beata Pietruszka podlaska kurator oświaty, st. brygadier Piotr Pietraszko zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

Jak sprawdzić organizatora wyjazdu?

Rodzice mogą sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN: www.wypoczynek.men.gov.pl Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych zorganizowanych rodzajach wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Rodzice mogą za jej pomocą sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty. Organizator ma obowiązek zrobić to na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku; w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą na 14 dni przed.

Bezpieczne kąpieliska

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa podlaskiego w sezonie letnim 2019 będą monitorowały jakość wody do kąpieli, aby zapewnić bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży.
Kąpieliska z terenu całego kraju umieszczone są w Serwisie Kąpieliskowym prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie http://sk.gis.gov.pl

Bezpieczny autokar 2019

W ramach zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak co roku trwa akcja „Bezpieczny Autokar”. Jest to ogólnopolska inicjatywa prowadzona pod patronatem Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Polega na kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wzmożone działania prowadzone będą w okresie wakacyjnym tj. od 19 czerwca do 1 września br.

Celem kampanii jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach województwa podlaskiego oraz świadomości kierowców w zakresie konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Inspektorzy przeprowadzający kontrole dokonują sprawdzenia stanu technicznego pojazdu oraz sprawdzają czas pracy i trzeźwość kontrolowanego kierowcy.

Ponadto przeprowadzane są rutynowe kontrole przewozu osób na punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie naszego województwa. Powyższe działania mają na celu m. in. zmniejszenie liczby niesprawnych technicznie samochodów, a tym samym poprawę bezpieczeństwa podróżujących dzieci.

O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji zadbają też m.in. podlascy policjanci oraz straż pożarna. Skupią się na działaniach prewencyjno-kontrolnych m.in. organizowaniu prelekcji dla dzieci i młodzieży czy sprawdzaniu stanu ochrony przeciwpożarowej w obiektach, w których będą wypoczywać. W tym roku służby położą silny nacisk na kontrolę obozowisk harcerskich w naszym regionie.

Red. OKO

Fot. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy