Bezpiecznie nad wodą. Dotacje dla podlaskich jednostek WOPR

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał umowy z czterema jednostkami wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego, które będą dbały o bezpieczeństwo nad wodą w regionie w tym roku. Na realizację tego zadania przeznaczono 342 tys. zł.

To pieniądze z rezerwy celowej budżetu państwa. Na ogłoszony przez wojewodę podlaskiego nabór ofert na dofinansowanie realizacji zadania publicznego z zakresu ratownictwa wodnego wpłynęły cztery oferty, które ocenił powołany do tego zespół.

Dotacje otrzymały:

Augustowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – 111 200 zł;

Suwalskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe –115 300 zł;

Białostockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – 92 500 zł;

Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  w Łomży – 23 000 zł.

Dzięki tym środkom jednostki WOPR będą mogły utrzymywać gotowość i prowadzić działania ratownicze, w tym wypłacać wynagrodzenia ratownikom, finasować szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego, technik pływackich, kwalifikowanej pierwszej pomocy, opłacać media w budynkach stacji ratowniczych, w których prowadzone są dyżury, koszty eksploatacji środków transportu ratowniczego, a w szczególności koszty napraw, remontów i ubezpieczenia, koszty zakupu sprzętu i ekwipunku ratowniczego oraz środków transportu lądowego i wodnego niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych.

Miejsca i obszar realizacji zadania poszczególnych WOPR zgodnie ze złożonymi ofertami

1. Suwalskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Jeziora: Wigry, Hańcza, Szelment, Szelment Mały, Jodel, Wiżajny, Krzywe, Czarne, Koleśne, Dąbrówka, Okmin, Leszczewek, Gaładuś, Pomorze, Hołny, Wistuć oraz zalew Arkadia.

2. Augustowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Jeziora: Necko, Białe, Sajno, Sajenek, Staw Sajenek, Studzieniczne, Kolno, Dreństwo, Tajno, Paniewo, Płaskie, Serwy i rzeki: Netta, Klonownica, Rospuda oraz Kanał Augustowski i Bystry.

3. Białostockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  

Jezioro Rajgrodzkie – Stanica Ratunkowa WOPR „Tama” w Rajgrodzie i Zalew Siemianówka – Stanica Ratunkowa WOPR „Stary Dwór” w Tarnopolu.

4. Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  w Łomży

Łomża oraz powiat łomżyński, a w szczególności rzeki: Narew, Biebrza i Pisa.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy