Podlaskie atrakcje w ramach Europejskiej Nocy Muzeów


W najbliższy weekend, 14 i 15 maja, w wielu instytucjach kultury w kraju i za granicą będzie można podziwiać muzealne zbiory pod osłoną nocy. Wstęp za darmo lub za symboliczną opłatą

Podlaskie placówki podległe samorządowi województwa także przygotowały szereg atrakcji na tę wyjątkową noc.

Rozmaitości w Muzeum Podlaskim

Prawdziwy wachlarz rozmaitości z tej okazji zaserwuje Muzeum Podlaskie (MP) w Białymstoku. W nocy z soboty na niedzielę w przestrzeni plastycznej białostockiego ratusza powstanie jedna wspólna praca, której twórcami będą wszyscy chętni odwiedzający placówkę. Nie zabraknie także możliwości zapoznania się z wystawami Muzeum – oprowadzi po nich przewodnik.

Nie mniej atrakcji proponują oddziały MP. Będzie można m.in. nauczyć się przyrządzania tradycyjnej buzy w Muzeum Historycznym, posłuchać koncertu zespołu ILANA w tykocińskiej Wielkiej Synagodze czy przespacerować się z przewodnikiem po parku w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Muzeum Ikon w Supraślu zaprezentuje nowe dzieło Dymitra Grozdewa. U Alfonsa Karnego odbędą się m.in. warsztaty rzeźby portretowej prowadzone przez Patricię Meunier. Na warsztaty dla dzieci i dorosłych zaprasza także Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

„Bawimy się!” w PMKL

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej z kolei zostanie otwarta nowa wystawa stała we wnętrzu chałupy z Dąbrowy-Moczydeł. Później będzie zabawa taka, jaką sto lat temu urządzali jej mieszkańcy. Do tańca zagra kapela „Miód na serce”, a odpocząć będzie można przy ognisku. To wszystko już w sobotę, 14 maja o godzinie 19.00.

Muzeum Rolnictwa pod osłoną nocy

Na zwiedzanie obiektów pod osłoną nocy zaprasza również Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. W planie są także iluminacje, pokazy dawnych prac, koncerty oraz prezentacje filmów. Początek wydarzenia o godz. 16.

Na dachu opery

Otwarcie tarasu widokowego na dachu, zwiedzanie wnętrza budynku z przewodnikiem oraz spotkanie z fotografem Michałem Hellerem – to atrakcje przygotowane na tę wyjątkową noc przez Operę i Filharmonię Podlaską.

Park Militarny przy ulicy Węglowej w Białymstoku

W sobotę (14 maja), w Noc Muzeów, zostanie otwarty Park Militarny przy ulicy Węglowej w Białymstoku. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć wystawę sprzętu wielkogabarytowego, zgromadzonego przez Muzeum Wojska.

ZOBACZ: Białystok. 14 maja zostanie otwarty Park Militarny przy ulicy Węglowej

Muzeum Pamięci Sybiru na tegoroczną Noc Muzeów przygotowało specjalny program

ZOBACZ: 14 maja Noc Muzeów w Muzeum Pamięci Sybiru

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy