Białostoccy sportowcy lecą na olimpiadę

Władze Białegostoku pożegnały kolejną grupę sportowców, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński (19 lipca) spotkał się z Kamilą Lićwinko, Wojciechem Nowickim i Rafałem Czuperem. To kolejni sportowcy z Białegostoku, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Kamila Lićwinko z Klubu Sportowego „Podlasie” Białystok – Halowa Mistrzyni Świata z 2014 roku, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski będzie rywalizować na olimpiadzie w skoku wzwyż.

Wojciech Nowicki z Klubu Sportowego „Podlasie” Białystok – Mistrz Europy z 2018 roku, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski, który na olimpiadzie w Tokio będzie rywalizował w rzucie młotem.

Rafał Czuper z Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start” – srebrny medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w 2016 roku, medalista Mistrzostw Świata i Europy w grze drużynowej i pojedynczej, którego dyscyplina sportowa to tenis stołowy.

Sportowcy otrzymali biało-czerwone flagi oraz listy pamiątkowe od prezydenta Białegostoku.

– Życzę powodzenia w olimpijskiej rywalizacji – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Będziemy trzymać kciuki za wasze jak najlepsze wyniki. Niech te igrzyska przyniosą Wam mnóstwo sukcesów i satysfakcji. A biało-czerwona flaga niech Wam towarzyszy podczas dekoracji medalowych.

Pierwsze spotkanie władz miasta ze sportowcami jadącymi na igrzyska do Tokio odbyło się w czwartek, 15 lipca. Gośćmi byli: Marlena Gola i Damian Czykier.

Red. M.L.

Fot. Adam Ludwiczak / UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy