Białostocki Jarmark przed Ratuszem najpiękniejszy w Polsce

W zestawieniu przygotowanym dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 11 miast, które zaprezentowały swoje jarmarki świąteczne. W sumie oddano 2 338 głosów. 

Decyzją internautów zwyciężył Białystok. Miasto zdobyło 755 głosów (32 proc.). Na drugim miejscu uplasowały się Mysłowice (31 proc., 734 głosy), a na trzecim Toruń (13 proc., 296 głosów).

Świąteczny jarmark przed ratuszem w Białymstoku rozpoczął się 1 grudnia i trwał do 22 grudnia. Rynek Kościuszki wypełniły drewniane stoiska pośród których rozbłysły miejskie choinki wraz z świątecznymi dekoracjami. Celem jarmarku jest m.in. promowanie dziedzictwa kulturowego różnych regionów Polski.

– Co roku jarmark przywołuje smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę – mówił prezydent Tadeusz Truskolaski.

W jarmarku brali udział wystawcy nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Oferowali oni setki regionalnych produktów. To nie tylko delikatesy i upominki, ale również świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe. Rękodzielnicy pokazywali ceramikę, szkło, ikony, wyroby z drewna i wikliny, biżuterię i wiele innych. Aromatem i wyglądem przyciągały przysmaki – tradycyjne wędliny, pieczywo, sery, zioła, bakalie, herbaty, ciasta, grzane wino. Partnerem wydarzenia było Miasto Białystok.

Dużą atrakcję były też występy artystyczne i warsztaty rękodzielnicze. Oprócz oferty wystawców na jarmarku można było obejrzeć m.in. grę na cymbałach białoruskich, udu, bębnach czy fletach.

Chcemy, aby w ten przedświąteczny czas nasze miasto wyglądało pięknie i tworzyło niezwykły nastrój –mówił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Świąteczne atrakcje i niepowtarzalna atmosfera przyciągały tłumy białostoczan, zwłaszcza najmłodszych. Przy specjalnej świątecznej ramce, bramie z gwiazdą i saniami z reniferami można było sobie zrobić zdjęcia a niewątpliwie największą atrakcję była karuzela wenecka.

 

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

Na podst. PortalKomunalny.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy