Białystok. Dziewczynka pozostawion w Oknie Życia

Białystok. Dziewczynka pozostawiona w Oknie Życia

Kilkutygodniową dziewczynkę w wiklinowym koszu ktoś zostawił w białostockim Oknie Życia dziś (03.09) w nocy. Okno Życia znajduje się przy ulicy Słonimskiej w Białymstoku. To bezpieczne miejsce pod nadzorem, gdzie można anonimowo i praktycznie bez konsekwencji prawnych pozostawić dziecko. To trzecie dziecko porzucone w ten sposób w Białymstoku.

,,Dziecko natychmiast trafiło pod opiekę lekarzy. Z naszych informacji wynika, że stan dziecka jest dobry. „- powiedział nadkom. Tomasz Krupa

Dziecko było czyste i zadbane, miało przy sobie zapas mleka i ubranek.

W Białymstoku Okno Życia otwarto w 2009 roku. Od tamtej pory zostawiono tam trójkę dzieci – wcześniej w 2014 i 2016 roku.

Kiedy dziecko pojawia się  w oknie życia, odzywa się specjalny sygnał pagera. Sygnał odbiera dyżurujący w tym czasie wychowawca z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Wtedy można sprawdzić, czy i kto pojawił się w Oknie Życia.

Ode tego momentu zgodnie z prawem, mama porzuconej dziewczynki ma 6 tygodni, aby zmienić zdanie i odebrać dziecko. Jeśli tak się nie stanie, dziewczynka będzie miała szansę na adopcję przez nową rodzinę.

Red. OKO

Fot. Unsplash

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy