Białystok. Kibice będą mogli się zaszczepić na stadionie

Zaszczepić się można już prawie wszędzie. Teraz  także na stadionie w Białymstoku. To akcja pod hasłem ,,Kibicu, zaszczep się!” we współpracy z Jagiellonią Białystok

 

W najbliższą sobotę (24.07) na stadionie przy ul. Słonecznej Jagiellonia Białystok zagra z Lechią Gdańsk w pierwszej kolejce nowego sezonu ekstraklasy.

Na kibiców, oprócz piłkarskich emocji, będzie czekał również punkt szczepień przeciw COVID-19, a w nim do wyboru jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson lub Pfizer.

Każdy będzie mógł otrzymać europejski certyfikat potwierdzający zaszczepienie.

 

Chcemy, aby mieszkańcy naszego województwa byli jak najszerzej chronieni przed koronawirusem. W tej chwili najskuteczniejszą metodą są szczepienia. Mimo powszechnego dostępu do nich, dynamika szczepień wyhamowała, dlatego wychodzimy z ofertą poza istniejące do tej pory punkty szczepień. Podjęliśmy współpracę z władzami klubu Jagiellonia Białystok – informuje wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

 

Podczas najbliższego meczu Jagi z Lechią Gdańsk – w sobotę (24.07) na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku będzie działał punkt szczepień przeciw COVID-19. Kibice będą mieli do wyboru jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson lub dwudawkowy Pfizer – w przypadku tej szczepionki będzie można również przyjąć tylko drugą dawkę, mimo zaszczepienia pierwszą w innym miejscu.

 

Szczepionka J&J dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, Pfizerem mogą się szczepić również osoby powyżej 12. roku życia – muszą być z opiekunem i wypełnić stosowną ankietę. 

 

Szczepić będzie zespół z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, który na miejscu wyda europejski certyfikat potwierdzający szczepienie osobom, które nie korzystają z aplikacji MObywatel. Punkt będzie działał w sektorze 19 na trybunie prostej od ul. Wiosennej od godz. 15.30 do zakończenia meczu.

 

Kibice zapewne cieszą się z możliwości oglądania sportowych zmagań na żywo. Jednak jeśli chcemy, aby stadiony były pełne, musimy być bezpieczni. Serdecznie zachęcam do szczepień – mówi wojewoda.

 

Red. OKO

Fot. Podlaski Urząd Wojewódzki

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy