Białystok. Kolejne spotkanie sztabu kryzysowego

Zima w Białymstoku – kolejne spotkanie sztabu kryzysowego

We wtorek (26 stycznia) o godz. 9.00 odbyło się kolejne spotkanie sztabu kryzysowego zwołane przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego w związku z trudną sytuacją spowodowaną intensywnymi opadami śniegu. Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz firm odśnieżających miasto podsumowali działania podejmowane w nocy z 25 na 26 stycznia.

 

– Sytuacja w mieście jest ciągle trudna, ale nie beznadziejna – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Efekt pełnej mobilizacji wszystkich zaangażowanych w utrzymanie bezpieczeństwa w mieście został osiągnięty. To jednak nie koniec starań o poprawę sytuacji w mieście. Warto pamiętać, że wykonawca ma obowiązek doprowadzić drogi do czarnego asfaltu w cztery godziny od ustania opadów śniegu.

Firmy odśnieżające zastosowały się do wieczornych wytycznych prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.

W efekcie drogi w mieście są przejezdne. Śnieg ciągle pada, więc jeszcze potrzeba czasu, aby drogi były w pełni odśnieżone.

Komendant Miejski Policji inspektor Maciej Daniel Wesołowski poinformował, że na godzinę 9.00 we wtorek (26 stycznia) sytuacja w mieście nie uzasadniała blokowania wjazdu samochodów ciężarowych do Białegostoku. Zaznaczył, że policjanci monitorują sytuację na drogach w mieście. Jeśli sytuacja będzie tego wymagała to, w reakcji na konkretne zdarzenie drogowe, są przygotowani na to, żeby nie wpuszczać samochodów ciężarowych do miasta. Komendant podsumował także nocną pracę policjantów, którzy do godz. 9.00 odnotowali 44 kolizje w mieście, czyli dwa razy więcej niż zwykle. Zaznaczył, że policjanci przyjmują zgłoszenia i reagują na bieżąco.

 

Prezydent Tadeusz Truskolaski zwrócił także uwagę na kolejne zagrożenia związane z opadami, czyli nawisy śnieżne i konieczność odśnieżania dachów.

Informacje dotyczące nawisów śnieżnych przekażemy do wspólnot i administracji spółdzielni mieszkaniowych – zapewnił komendant Straży Miejskiej Krzysztof Kolenda. – Dotrzemy także do właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych z informacją o konieczności odśnieżania dachów, aby przeciwdziałać możliwym zarwaniom pod ciężarem mokrego śniegu.

W tych działaniach Straż Miejską będą wspierać także policjanci dzielnicowi.

Kolejny sztab kryzysowy odbędzie się dziś (wtorek, 26 stycznia) o godz. 20.00.

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl / Adam Ludwiczak UM Białystok

Urszula Boublej Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy