Białystok. Punkt szczepień w Galerii Alfa

Przy okazji zakupów… zaszczep się przeciw COVID-19- zachęca wojewoda podlaski

Wybierasz się po szkolną wyprawkę? Zakupy spożywcze lub po ubrania na jesień? Przy tej okazji
w Centrum Handlowym Alfa w Białymstoku zaszczep się przeciw COVID-19! Od czwartku (19.08) działa tam punkt szczepień. Nie musisz się wcześniej rejestrować, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Kadra medyczna czeka na Ciebie od godz. 15 do 19, od poniedziałku do soboty i w niedziele handlowe.

Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, jak ważne są szczepienia w walce z epidemią, która nas dotknęła. W tej chwili działa na terenie naszego województwa ponad 300 punktów szczepień (populacyjnych, powszechnych i aptecznych), ale obserwujemy również zmniejszenie dynamiki szczepień – daleko nam jeszcze do zbiorowej odporności, dlatego podejmujemy różne działania, by przybliżyć szczepienia mieszkańcom województwa – mówił w czwartek (19.08) na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Ostatni weekend pokazał, jak ważne jest, by szczepienia były bardziej dostępne – w plenerowych punktach zorganizowanych w całym regionie przez Podlaski Urząd Wojewódzki, samorządy, koła gospodyń wiejskich i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zaszczepiło się przeciw COVID-19 ponad 1100 osób! Mamy nadzieję, że tymczasowy punkt szczepień w centrum handlowym będzie się cieszył równie dużą popularnością wśród mieszkańców Białegostoku i województwa.

Jest to bardzo przyjazna forma szczepienia – nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wszystko odbywa się w bezpieczny sposób i można z niej skorzystać np. przy okazji zakupów. Zachęcam do tego wszystkich, bo jesień wróży nam wzrost zachorowań i warto być na to przygotowanym – podkreślała prof. Joanna Zajkowska, wojewódzki konsultant w dziedzinie epidemiologii.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 zlokalizowany jest na drugim piętrze Centrum Handlowego Alfa w Białymstoku, obok wind. Szczepi w nim zespół Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
w Białymstoku.

Gwarantujemy szczepionki dwudawkowe firmy Pfizer lub jednodawkową Johnson&Johnson. Wystarczy się zgłosić do nas z dowodem osobistym, wypełnić ankietę o aktualnym stanie zdrowia oraz przejść kwalifikację lekarską. Czekamy od poniedziałku do soboty i w niedziele handlowe w godz. 15 – 19 poinformowała pielęgniarka USK Klaudia Krupińska, koordynatorka punktu szczepień.

W Polsce wykonano do tej pory ponad 35 mln szczepień przeciw COVID-19, w pełni zaszczepionych jest ponad 18 mln osób. W województwie podlaskim przekroczyliśmy milion wykonanych szczepień, ale ok. 40% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych.


Red. OKO

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy