Białystok.Sokółka. Oszust, który fotografował kody złapany

Policjanci z Białegostoku zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w okresie od stycznia do marca dokonał szeregu oszustw polegających na wyłudzeniu kodów płatniczych w systemie, który nazywa się „paysafecard” na łączną kwotę ponad 4500 zł.

Oszust wchodził do sklepów, prosił o kody do płacenia  w internecie. Następnie wywoływał zamieszanie aby sfotografować już wydrukowany przez sprzedawcę kod komórką. Za kod nie płacił tłumacząc się brakiem karty i gotówki.

Mężczyzna opowiadał sprzedawcom, że zaraz uda się do bankomatu po gotówkę i wróci po wydrukowane kody. Nie wracał.  Ale miał już zdjęcia kodu, który wpisywał na telefonie i płacił w ten sposób przez internet.

Zatrzymany oszust działał na terenie powiatu białostockiego i sokólskiego, gdzie w wybranych lokalach usługowych prosił o wydrukowanie kodu o wartości od 100zł do 450zł .

Wasilków i Białystok. Oszustwo ,,na kod” w sklepach

,,Dzięki intensywnej pracy białostockich kryminalnych udało się ustalić podejrzanego – informuje oficer prasowy policji w Białymstoku. – 36-letni mieszkaniec Białegostoku „wpadł” w ręce mundurowych. Już następnego dnia usłyszał w sumie 20 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa.„- informuje oficer prasowy policji

Teraz  dalszym losem  36- latka zajmie się sąd.

Red. OKO

Fot. KMP Białystok

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy