Białystok. Sportowcy bohaterami miejskiego kalendarza wielokulturowego na 2024 r.

Znani białostoccy sportowcy m in. utytułowany lekkoatleta, m.in. mistrz olimpijski z 2020 r. w rzucie młotem Wojciech Nowicki, ale też sportowcy z niepełnosprawnościami, są bohaterami wielokulturowego kalendarza miejskiego jaki na 2024 r. wydało miasto Białystok

Władze miasta wydają taki ścienny kalendarz od kilku lat. Są w nim oznaczone święta religijne różnych wyznań.

Co roku inny jest główny motyw zdjęć na poszczególne miesiące roku. W 2024 r. na zdjęciach w kalendarzu są wywodzący się z Białegostoku sportowcy sfotografowani na tle charakterystycznych miejsc w mieście.

„Jest tu przedstawionych dwunastu sportowców z kategorii takich, jak lekkoatletyka, tenis stołowy, piłka nożna czy baloniarstwo. Na fotografiach znaleźli się: Natalia Kaczmarek, Kamila Lićwinko, Sylwia Szczerbińska, Patrycja Maliszewska, Marlena Granaszewska, Ola Pietruk, Wojciech Nowicki, Rafał Czuper, Damian Czykier, Taras Romanczuk, Denis Dawidziuk oraz Paweł Arciszewski. W naszym mieście zaczynali swoją karierę sportową, tu się rozwijali i zdobywali pierwsze szlify” – podaje w komunikacie o kalendarzu Urząd Miejski.

„Fajnie, że nasi sportowcy, a wśród nich są Ambasadorowie Białostockiego Sportu, zgodzili się żeby właśnie tym, że uczestniczą, że są w tym kalendarzu, również promować miasto Białystok. Sport jest najlepszym nośnikiem promocyjnym” – mówił wcześniej w grudniu na konferencji prasowej zapowiadającej kalendarz prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Wiceprezydent Rafał Rudnicki podkreślał wtedy, że kalendarz po raz pierwszy jest wydany z konkretnymi osobami na zdjęciach i przypomniał, że dotychczas wydano kalendarze ze zdjęciami murali, łąk kwietnych, zieleni czy różnych ciekawych miejsc w mieście.

„Teraz przekonaliśmy białostockich sportowców, żeby byli twarzami w tym kalendarzu miejskim na rok 2024” – dodał Rudnicki.

Autorami zdjęć sportowców są fotografowie Urzędu Miejskiego Dawid Gromadzki i Marcin Jakowiak. Sfotografowali sportowców, np. przy bramie Pałacu Branickich czy przy znanym na świecie białostockim muralu „Dziewczynka z konewką”.

Miasto wydało tysiąc kalendarzy ściennych, 800 trójdzielnych, 100 prawosławnych. Nie są do sprzedaży. Można je zdobyć w konkursach organizowanych przez władze miasta w mediach społecznościowych. Wydawnictwa są też rozsyłane do różnych osób i instytucji w ramach promocji miasta.

„Myślę, że to jest bardzo fajna inicjatywa i też (…) rozpowszechnia sport” – mówił w grudniu na wspólnej z władzami miasta konferencji zapowiadającej kalendarz Wojciech Nowicki. (PAP)

Red. M. L.

Fot. Dawid Gromadzki, Marcin Jakowiak / UM Białystok UM Białystok

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy