Białystok. Trwa Jarmark Jesienny przed Ratuszem

Naturalne miody, ziołowe herbatki, tradycyjne wędliny, sękacze, obwarzanki, potrawy kuchni tatarskiej oraz czapki – to tylko niektóre produkty jakie można nabyć na Jarmarku Jesiennym przed białostockim Ratuszem.

To już kolejna edycja Jarmarku Jesiennego przed Ratuszem. Swoje produkty oferują wystawcy z różnych regionów Polski, a także zza wschodniej granicy.

Do wyboru jest wiele gatunków miodów, wędlin tradycyjnych, kiełbas i kaszanek. Smakosze serów mogą zaopatrzyć się w różnego rodzaju oscypki. Są też sery ziołowe, serki kanapkowe, sery zagrodowe z mleka krowiego i koziego.

Na jarmarcznych straganach znajdziemy różnego rodzaju ozdoby, dekoracje, a także ceramikę. Są też ręcznie robione mydła zapachowe oraz produkty z lawendy, wyroby ze skóry i z metalu.
Można także kupić słowiańskie koszulki, unikatowe skarpetki, czapki oraz dewocjonalia.

Pomysł na prezent 

Jarmark cieszy się popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta. Pani Justyna Banachowska wraz z mężem przyjechała do Białegostoku z Mińska Mazowieckiego, i bardzo się oboje ucieszyli, że przy okazji trafili na taki jarmark w centrum miasta.

My już robimy prezenty gwiazdkowe, np. w postaci właśnie takich herbatek. Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mieli już z głowy grudniowe bieganie za prezentami – mówi pani Justyna. Kupiliśmy jeszcze skarpetki kolorowe dla panów na gwiazdkę, torebki ozdobne z płótna, i oczywiście sękacza i mrówkowca. To jest nieodzowny zakup gdy jesteśmy gdzieś w Polsce. Na pewno to nie koniec zakupów. Cieszymy się, że trafiliśmy na taki jarmark, bo kochamy takie miejsca – dodaje pani Justyna.

Świetnym prezentem dla pań, na różne okazje, może być biżuteria ręcznie robiona, którą na jarmarku oferuje pani Anna Dzienis z Białegostoku.

To są szydełkowe prace mojego projektu i mojego wykonawstwa. Teraz tworzę biżuterię z lnu i kamieni, z nici bardzo cienkich (poliester lub wiskoza). Są to korale, bransoletki, kolczyki – wymienia pani Anna. – Ceny są przystępne. Kolczyki od 6 zł. Zwykłe bransoletki 10-15 zł, a te z lnu i kamieni 20-25 zł – dodaje Pani Anna.

Jarmark Jesienny rozpoczął się w środę, 2 października, i potrwa do niedzieli (06.10). Stragany czynne są w godz. 10:00 – 17:00.

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy