Co było przyczyną pożaru w Bielmleku? Ustalą to śledczy

 Do redakcji Podlaskie24.pl dotarło  oświadczenie  PHU Laktopol. To dzierżawca Bielmleku. Firma użytkuje infrastrukturę bielskiej mleczarni.Przedstawiciele jako przyczynę pożaru wskazują zwarcie instalacji elektrycznej.

Informujemy, iż najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W momencie pożaru nie było żadnej produkcji na linii wyparno-suszarniczej. W wyniku pożaru doszło do uszkodzenia nagrzewnicy wieży oraz ściany płyty od strony budynku na 3 poziomie. Według naszej aktualnej wiedzy pozostałe instalacje, w tym wieża suszarnicza oraz wyparka są sprawne, nie uległy uszkodzeniom. Są zaplanowane dalsze czynności wyjaśniające oraz zabezpieczające, w tym oględziny biegłego, które pozwolą na uzyskanie szczegółowych informacji – napisano w oświadczeniu.

Oświadczenie to odpowiedź na zarzuty byłego prezesa Bielmleku Tadeusza Romańczuka, który w rozmowie z mediami pod mleczarnią w dniu pożaru zarzucał Laktopolowi złe zarządzanie obiektem.Według byłego prezesa urządzenia w mleczarni były użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem. Tadeusz Romańczuk zapowedział też złożenie do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Spółdzielnia Mleczarska Bielmlek jest w stanie upadłości. Firma Laktopol dzierżawi część jej majątku od syndyka i ma prawo pierwokupu zakładu.

W czwartek 9.09 po południu w bielskiej mleczarni wybuchł pożar. Paliła się proszkownia.  Ogień początkowo pojawił się  najpierw w budynku dzierżawionym przez Laktopol. Pożar objął instalację do suszenia i  zniszczył około 100 mkw. dachu, 200 mkw. płyt elewacji oraz nagrzewnice do mleka w proszku, wentylatory i serwerownię.

Zobacz film o zapowiedziach pomocy dla rolników poszkodowanych przez Bielmlek:

 

 

 

 

Red. OKO

Fot. czytelnik

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy