DK 19. Kierowca volvo wyprzedzał „na czołówkę”

O mały włos od tragedii na krajowej „dziewiętnastce”. 64-letni kierowca volvo wyprzedzał „na czołówkę” i zmusił innych kierowców do hamowania oraz zjeżdżania do krawędzi

Kamera nieoznakowanego radiowozu grupy Speed nagrała niezwykle groźną sytuację na krajowej „dziewiętnastce”.

Na ruchliwej drodze w rejonie miejscowości Kolonia Boćki, kierowca volvo wyprzedzał ciężarówkę, jadąc „na czołówkę” z innym tirem

Na filmie widać jak swoją brawurową jazdą zmusza samochody jadące na dwóch pasach ruchu do zwalniania i zjeżdżania do krawędzi jezdni.
Tylko dzięki czujności i szybkiej reakcji innych kierowców, mężczyzna w ostatniej chwili „wcisnął” się między tirami. Chwilę później policjanci z drogówki zatrzymali volvo do kontroli. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego. Jego tłumaczenie nie zaskoczyło mundurowych, ponieważ jak stwierdził ”spieszył się”. Za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sąd zdecyduje o wymiarze kary.

Nieprawidłowe wyprzedzanie to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych

Tylko od początku roku na drogach Podlasia była przyczyną 20 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 32 zostały ranne. Policjanci odnotowali także ponad 190 kolizji z powodu nieprawidłowego wyprzedzania. Pośpiech na drodze jest złym doradcą! Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego i nie zapominaj o rozsądku na drodze!

Red. M.L.

Fot. zrzut ekranu

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy