Do podlaskiego garnizonu Policji przyjęto uroczyście 32 nowych funkcjonariuszy

Do podlaskiego garnizonu Policji przyjęto uroczyście 32 nowych funkcjonariuszy

Policjanci będą służyć w jednostkach w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Augustowie, Kolnie, Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem, oraz w Oddziale Prewencji w Białymstoku. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli podczas uroczystego apelu przed budynkiem KWP w Białymstoku.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Policjanci musieli wcześniej sprostać wymogom stawianym kandydatom do służby i przejść wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. W wrześniowym naborze w garnizonie podlaskim przyjęto 14 policjantek i 18 policjantów.

 – To szczególny dzień, bo zostaliśmy oficjalnie przyjęci do służby – mówi posterunkowy Kornelia Danowska z KMP w Białymstoku. – Jest to jedno z moich marzeń. Zależało mi na dobrej pracy, stabilnej , w której można się cały czas rozwijać tak naprawdę – dodaje policjantka.

 – Wybrałem ten zawód ponieważ zawsze gdzieś chciałem wiązać swoje życie ze służbą – mówi posterunkowy Przemysław Rudnicki z Oddziału Prewencji w Białymstoku. – Myślałem już nad różnymi jednostkami. Najbardziej przekonywała mnie właśnie służba w Policji, i nadarzyła się okazja, żeby wstąpić w szeregi policjantów i udało mi to zrobić. Marzenia się spełniają – dodaje młody policjant.

Rotę ślubowania od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc.

 

– To czwarty nabór w tym roku. Przyjęliśmy 32 osoby, w tym 14 kobiet i 18 mężczyzn, ale łącznie od początku roku przyjęliśmy już 152 osoby. To duże zasilenie podlaskiego garnizonu – mówi nadinsp. Robert Szewc komendant wojewódzki Policji w Białymstoku. – Wyzwania przyszły same, i życie pisze scenariusze, których się nie spodziewaliśmy. Była pandemia, była granica z Białorusią. Teraz jest wojna w Ukrainie. Tam też są kierowani nasi policjanci, więc te wyzwania przed nami są stawane co raz to nowe. Musimy na nie reagować, i jestem dumny, że mogę stać na czele podlaskiego garnizonu, który jest formacją elastyczną i szybko na te zagrożenia reaguje – podkreśla nadinsp. Robert Szewc.

 

W trakcie uroczystości, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Jacek Kumpiałowski otrzymał Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”.  Srebrne i brązowe odznaki, otrzymało jeszcze 5 innych funkcjonariuszy.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy