Dobre, z lasu w Białymstoku. Lasy Państwowe otworzyły sklep spożywczy

W poniedziałkowe południe (21.11) Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku otworzyła swój sklep marki „Dobre z lasu”. To pierwsza w Polsce północno-wschodniej taka placówka, w której można kupić miody, grzyby, soki a także mięso i wędliny m.in. z jeleni i dzików.

Sklep cieszy się narazie sporym powodzeniem u klientów.

Dzika zwierzyna, z której produkowana jest oferowana tu wędlina czy mięso żywi się w lasach samodzielnie. Nie pochodzi z hodowli i nie jest dokarmiana jak zwierzęta hodowlane. To zwierzyna łowna pozyskana od myśliwych, po odstrzałach.

Do produkcji spożywczej odławiana jest (w ramach gospodarki leśnej) taka ilość, która nie zagraża populacji – mówi Jarosław Krawczyk i dodaje, że sklep ”Dobre z lasu”, którego asortyment składa się z kilkudziesięciu produktów, czynny jest przez sześć dni w tygodniu.

Leśnicy chcą w ten sposób promować. zrównoważoną gospodarkę leśną. Żywność sprzedawana w białostockim sklepie „Dobre z lasu” pochodzi w znacznej części z województwa podlaskiego oraz z lasów innych regionów Polski.

Żywność z dziczyzny nie jest modyfikowana genetycznie, nie zawiera metali ciężkich, ma niską zawartość cholesterolu i oczywiście jest bardzo dokładnie przebadana- zapewniają leśnicy o zachęcają do zakupów w sklepie Dobre z lasu.

Oto co można tam kupić i za ile:

Produkty można zamawiać także przez Internet www.dobrezlasu.pl

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

4 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy