Dobrzyński: 16 osób zatrzymało CBA na polecenie prokuratury. Wśród nich burmistrz Sokółki informuje Radio Białystok

Burmistrz Sokółki jest wśród 16 osób, które zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Tak wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez Polskie Radio Białystok. Prawdopodobnie sprawa dotyczy korupcji

16 osób zatrzymało CBA na polecenie prokuratury z Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej – poinformował krótko w poniedziałek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński.

Informację podał po południu na platformie X.

W rozmowie z PAP zaznaczył, że w związku z tym, że sprawa jest prowadzona na polecenie prokuratury, nie będzie obecnie udzielał żadnych innych informacji na temat szczegółów sprawy, śledztwa, zatrzymanych osób czy miejsc gdzie CBA prowadzi przeszukania w związku ze sprawą.

Prowadząca śledztwo podlaska delegatura Prokuratury Krajowej (PK) nie udziela informacji na temat prowadzonego postępowania. Prokurator Karol Borchólski z działu prasowego PK powiedział PAP, że dotyczy ono m.in. przestępstw o charakterze korupcyjnym. Zaznaczył, że czynności procesowe z osobami zatrzymanymi wciąż trwają, po ich zakończeniu podjęte będą decyzje o ewentualnych środkach zapobiegawczych dla osób, które usłyszą zarzuty; na razie śledczy o tych szczegółach nie informują.

Wcześniej spółka Trakcja poinformowała w komunikacie o zatrzymaniu jej prezesa na polecenie PK. Zastrzegła też, że nie posiada informacji o przyczynach zatrzymania. Trakcja to spółka akcyjna notowana na GPW, w której prawie 83 proc. akcji ma PKP PLK – państwowy zarządca infrastruktury kolejowej.

Prokuratura potwierdza, że chodzi o to śledztwo. Prok. Borchólski zaznaczył, nie zna nazwisk innych osób zatrzymanych przez CBA.(PAP)

Na razie nie są znane szczegóły zatrzymania burmistrz Sokółki

Jak podało Polskie Radio Białystok prawdopodobnie dotyczy to sprawy, w której zatrzymano również prezesa spółki Trakcja Arkadiusza Arciszewskiego. Ta spółka działa w sektorze budownictwa i energetyki. Zajmuje się m.in. projektowaniem elementów infrastruktury drogowej i kolejowej.

Red. M. L.

Fot. stock.adobe.com

PAP Regiony / Polskie Radio Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy