Gm. Bielsk Podlaski. 47-latek zgłosił kradzież motoroweru – do przestępstwa jednak nie doszło

ZAPOMNIAŁ, ŻE PRZEKAZAŁ MOTOROWER KOLEDZE I ZGŁOSIŁ KRADZIEŻ

47-letni mieszkaniec gminy Bielsk Podlaski zgłosił policjantom kradzież motoroweru. Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa jednak nie doszło. Mężczyzna zapomniał, że jego jednośladem zaopiekował się znajomy, ponieważ on był pijany. Pomimo, że podziękował policjantom za „szybką interwencję”, odpowie za bezpodstawne wezwanie Policji.

Bielscy policjanci, późnym wieczorem, otrzymali zgłoszenie o kradzieży motoroweru w jednej z miejscowości w gminie. Mundurowi z patrolówki pod wskazanym adresem jednak nikogo nie zastali. Nie mogli również skontaktować się telefonicznie ze zgłaszającym. Pomimo tego, funkcjonariusze sprawdzili okolicę i przekazali informację pozostałym patrolom.

Rano kryminalni ponownie pojechali do zgłaszającego, aby ustalić szczegóły zdarzenia.

Zastali go w ogródku piwnym. 47-latek powiedział mundurowym, że nie było żadnej kradzieży. Tłumaczył, że pił alkohol i zapomniał, że jego motorowerem zaopiekował się kolega. Znajomy obawiając się, że nietrzeźwy właściciel odjedzie jednośladem, odprowadził pojazd w bezpieczne miejsce. Pomimo, że zgłaszający podziękował policjantom za „szybką interwencję”, odpowie przed sądem za bezpodstawne wezwanie funkcjonariuszy.

Red. L.M.

Fot. zdj. ilustracyjne iStockPhoto

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy