Gm. Radziłów. Nowy most w Czachach otwarty

Na tę inwestycję mieszkańcy Gminy Radziłów, a także turyści czekali kilka lat. Nowy most w Czachach jest już otwarty

Nowy most w Czachach oficjalnie oddano do użytku 3. grudnia 2021 r. Jego modernizacja była możliwa dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych. Choć nie jest on duży, umożliwia rolnikom dojazd na pola ciężkim sprzętem, a turystom rowerową przeprawę przez Biebrzański Park Narodowy.

Plany przebudowy mostu w Czachach powstały już w styczniu 2017 r., kiedy to zimowa aura, lód i wylewy rzeki doprowadziły do poważnego uszkodzenia mostu, oraz drogi do niego prowadzającej. Dwa lata później udało się wykonać nową drogę, ale most w dalszym ciagu czekał na remont. Szczęśliwy dla inwestycji okazał się być rok 2021. Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,8 mln zł, które pozwoliło na przebudowę przeprawy przez rzekę Wissa.

– Poprawiamy warunki życia, i pracy naszych mieszkańców, a przecież nie jest to ostatnie słowo, ponieważ samorządy będą również zasilane w ramach programu Polski Ład – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Most łączy drogę gminną i powiatową. Ma duże znaczenie dla mieszkańców – przede wszystkim rolników, którzy bez niego musieli wydłużać drogę na swoje pola o kilka kilometrów. Przez most w Czachach biegnie także żółty szlak rowerowy przez Biebrzański Park Narodowy.

W otwarciu mostu wzięli również udział: wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, poseł Kazimierz Gwiazdowski, wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, starosta grajewski Waldemar Remfeld, wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski oraz wykonawcy inwestycji.

Red. M.L.

Fot. PUW / starostwograjewo.pl

Na podst. PUW i Starostwa Powiatowego w Grajewie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy