Białystok. Jarmark świąteczny przed ratuszem

Tradycyjne regionalne wędliny, chleby, miody, ale też ozdoby świąteczne i wyroby rękodzielnicze od jutra (4 grudnia) można będzie kupić na jarmarku przed Ratuszem. Po raz kolejny w okresie adwentowym Rynek Kościuszki wypełnia się świątecznymi straganami.

Jarmark świąteczny przed Ratuszem będzie można odwiedzać do 22 grudnia. Otwarty będzie codziennie od godz. 12.00 do 20.00. Na straganach nie zabraknie specjałów kuchni regionalnej, bożonarodzeniowych ozdób, czy upominków do świątecznej paczki.

Co roku jarmark przywołuje smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę. Jak pokazują poprzednie lata, białostoczanie chętnie przychodzą na Rynek Kościuszki, by zrobić świąteczne zakupy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Bożonarodzeniowemu jarmarkowi towarzyszyć będzie świąteczna oprawa – girlandy świetlne rozwieszone nad udekorowanymi straganami. Będzie 30 żywych, przystrojonych choinek.

Główną atrakcją jarmarku, na placu między Ratuszem a zachodnią pierzeją Rynku, będzie karuzela wenecka, w której może przejechać się jednocześnie kilka osób.

Można będzie zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnej ramce – fotograficznej kartce świątecznej. Przed straganami stanie brama LED w kształcie gwiazdy, która stanowi wejście na jarmark.

Red. OKO

Fot. UM w Białymstoku

UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy