Gmina Michałowo świętuje 30-lecie istnienia Samorządu Terytorialnego


Gmina Michałowo świętuje 30-lecie istnienia Samorządu Terytorialnego

27 maja 1990r. odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory w powojennej Polsce. Rozpoczęła się najnowsza historia polskiej samorządności. W tym roku obchodzimy 30-lecie tego wydarzenia.

Centralne obchody 30-tej rocznicy samorządu terytorialnego miały odbyć się w Warszawie, jednak pandemia COVID19 stanęła na przeszkodzie uroczystościom. Burmistrzowie i wójtowie wielu gmin postanowili przejąć inicjatywę i uczcić tą rocznicę na „własnym podwórku”.

31  lipca 2020 z tej okazji odbyła się uroczysta sesja w Gminie Michałowo.

Zaproszeni goście, radni i pracownicy samorządowi zgromadzili się przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Tu burmistrz Marek Nazarko rozpoczął uroczystą sesję, w czasie której przyznane zostały odznaczenia: „Ludzie 30-lecia Gminy Michałowo” – dla najbardziej aktywnych ludzi kultury, oświaty, zdrowia itp. Wieloletni radni gminni, powiatowi, dyrektorzy oraz kierownicy jednostek otrzymali pamiątkowe statuetki „Skrzydła Michałowa”. Wręczone zostały „Cegiełki Michałowa” przyznawane w Gminie Michałowo osobom, które wybudowały na jej terenie dom. Rozdano pamiątkowe tablice rolnikom, którzy otrzymali pieniądze w ramach gminnej dotacji „Droga do Twojego gospodarstwa”. Pracownicy Urzędu Miejskiego otrzymali pamiątkowe długopisy i pióra.


Odsłonięta została instalacja „Michałowo uskrzydla”. Jest to element małej architektury, który stanął w parku, w centrum Michałowa. Instalacja ma formę skrzydeł, na tle których mieszkańcy gminy i turyści mogą sobie robić pamiątkowe zdjęcia z budynkiem ratusza lub pięknie ukwieconym parkiem w tle. Pomysł na formę instalacji pochodzi od skrzydeł orła, który znajduje się w herbie gminy. Pracownicy ratusza informują o chęci rozpowszechniania wizerunku skrzydeł w różnych ciekawych miejscach gminy. Mają się też one pojawić jako murale na ścianach budynków.

Podczas uroczystości ogłoszono wynik głosowania mieszkańców na najważniejszą inwestycję samorządową 30-lecia gminy. Zdaniem mieszkańców na to miano zasłużyła Miejska Pływalni „Na Fali” w Michałowie. Obiekt został oddany do użytku w 2011 roku. Inwestycja kosztowała ok. 12 mln złotych.

Red. A.M.M

Fot. A.M.M

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy