Gmina Zawady. Złodziej elektronarzędzi schwytany na gorącym uczynku

Złodziej elektronarzędzi nie wiedział, że jest w ukrytej kamerze.

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego w gminie Zawady. Ze stodoły zniknęły elektronarzędzia na kwotę 1000 złotych. 50-latek został zatrzymany przez mundurowych w trakcie ucieczki z miejsca zdarzenia. Podejrzany usłyszał w sumie trzy zarzuty, w tym zarzut kradzieży oraz dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszystkie te przestępstwa zostały popełnione w warunkach recydywy.

W niedzielę, dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chodzi po posesji w gminie Zawady. Właściciel dodał, że nie ma go w domu, ale całą sytuację widzi na telefonie, w aplikacji kamery. Funkcjonariusze z białostockiej „patrolówki” już po chwili byli na miejscu zdarzenia. Zauważyli tam mężczyznę, który nagle zaczął uciekać. Po kilku minutach 50-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna miał przy sobie łom i skradzione elektronarzędzia na łączną kwotę 1000 złotych. W toku dalszych czynności, śledczy ustalili, że 50-latek podobne przestępstwa popełnił również w połowie maja i czerwca. Wówczas, w gminie Tykocin, zostały skradzione elektronarzędzia na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych.

Mundurowi odzyskali wszystkie skradzione elektronarzędzia. Część z nich trafiła już do właścicieli.

Mężczyzna usłyszał ogółem 3 zarzuty, w tym zarzut kradzieży oraz 2 zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszystkie te przestępstwa zostały popełnione w warunkach recydywy. Jak podkreślają mundurowi, sprawa jest rozwojowa. Zgodnie z Kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Red. M.L.

Fot. Pixabay / KMP Białystok

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy