Granica polsko–białoruska. Raport SG ze świątecznego weekendu

Granica polsko–białoruska. Raport SG ze świątecznego weekendu

236 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawniły w  trakcie minionych czterech dni (23.12.22 – 26.12.22) służby ochraniające podlaski odcinek polsko-białoruskiej granicy.

Kilkudziesięciu migrantów po zauważeniu ich przez polskie patrole oddaliło się w głąb Białorusi. Zatrzymano również 3 kurierów – poinformowała we wtorek (27.12) Katarzyna Zdanowicz z POSG.

W trakcie przedłużonego weekendu interwencje prowadzili funkcjonariusze z Placówek SG w  Krynkach, Bobrownikach, Michałowie, Narewce, Mielniku, Nowym Dworze, Kuźnicy, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze.

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy – 103 odnotowanych zostało w piątek. W sobotę 34, w niedzielę takich zdarzeń było 51, a w poniedziałek 72.

Na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach i Bobrownikach migranci przedostając się na terytorium Polski pokonali rzekę graniczną Świsłocz.

Cudzoziemcy ujawnieni w trakcie weekendu to obywatele Egiptu, Syrii, Turcji, Afganistanu, Iranu, Pakistanu, Iraku, Jemenu i Somalii.W piątek w rejonie Narewki zatrzymano również trzech kurierów. Dwóch obywateli Ukrainy i Białorusin usiłowali przewieźć w głąb kraju 14 osób, które uprzednio nielegalnie przekroczyły polsko – białoruską granicę.

Od początku grudnia br. ujawniono 1281 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko- białoruską granicę na terenie Podlasia.

Red. M.L.

Fot. Twitter @Straz_Graniczna

Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy