Hajnówka i Czyże. Powstaną domy opieki i przedszkole

 Dwa miliony złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dostały gminy Hajnówka i Czyże z Lokalnej Grupy Działania Puszcza Białowieska.  Dzięki dotacjom powstaną dwa dzienne domy opieki a przedszkole w Hajnówce będzie rozbudowane.

Gmina miejska Hajnówka zrealizuje dwa projekty.

Pierwszym jest rozbudowa i przebudowa Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Inwestycja umożliwi utworzenie dwóch dodatkowych oddziałów dla 40 dzieci. Powstaną: dwie sale przedszkolne, sala gimnastyczna, doświadczania świata, integracji sensorycznej, gabinet katechetyczny i języka angielskiego, szatnia oraz pomieszczenia pomocnicze. Obok zostanie wybudowany nowoczesny plac zabaw, dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Wartość inwestycji wynosi 2,8 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP 850 tys. zł.

Powstanie Dom Dziennej Pomocy w Hajnówce.

Opiekę w nim znajdzie 20 osób: niesamodzielnych powyżej 65. roku życia, które ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.

Koszt tej inwestycji to 833 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi blisko 712 tys. zł.


Dzienny Dom Opieki zbuduje również gmina Czyże.

Będzie zlokalizowany w Szostakowie, w dawnej świetlicy, którą – dzięki dotacji w wysokości 515 tys. zł – gmina rozbuduje. Wyposaży go w meble, sprzęt rehabilitacyjny, kuchenny, komputer, telewizor. W domu zostanie zapewniona opieka dla 12 osób – starszych, niesamodzielnych. Otrzymają nie tylko stosowną opiekę medyczną i wyżywienie, ale również skorzystają z oferty kulturalnej, rekreacyjnej.

Wartość tej inwestycji sięga 614 tys. zł.

Zobacz też:Hajnówka. Policjanci poszukują świadków wypadku

Konkursy o dofinansowanie z RPOWP przeprowadziła Lokalna Grupa Działania Puszcza Białowieska.

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy