IMGW ostrzega przed burzami i silnymi opadami deszczu w regionie

Przed burzami z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru nawet do 90 km/h, które od niedzielnego popołudnia mogą przechodzić przez województwo podlaskie – ostrzega IMGW. Ostrzeżenia rozsyła też RCB

W wydanym w niedzielę rano ostrzeżeniu synoptycy prognozują burze z silnymi opadami deszczu, które mają rozpocząć się po południu i potrwać do wieczora.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje dla trzech powiatów na zachodzie województwa: kolneńskiego, łomżyńskiego, zambrowskiego. IMGW prognozuje, że na tym terenie będą występować burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 45mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Synoptycy ostrzegają, że miejscami może spaść grad.

W pozostałej części województwa obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Synoptycy prognozują burze z silnymi opadami deszczu do 35 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Mogą im towarzyszyć także opady gradu.

Przed intensywnymi opadami deszczu i burzami ostrzega też RCB, które w niedzielę rano rozesłało do mieszkańców województwa SMS. „Dziś (6.08) intensywne opady deszczu i burze. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe” – napisało RCB.(PAP)

 

Red. M.L.

Fot. Twitter @IMGWmeteo

IMGW/ PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy