IMGW: Silny deszcz z burzami na wschodzie Polski

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla wschodniej części Polski w związku z wystąpieniem silnego deszczu z burzami

Ostrzeżenie dotyczy obszarów znajdujących się w pasie od Sokółki (Podlaskie) po Nowy Sącz (Małopolskie).

We wschodniej Polsce prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy woj. podkarpackiego, woj. lubelskiego, dużej części woj. podlaskiego, wschodniej części woj. małopolskiego i świętokrzyskiego oraz południowej i wschodniej części woj. mazowieckiego. Obowiązuje do godziny 11.00 w środę.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy obszarów w pasie od Skierniewic, przez Warszawę, Ostrołękę po Augustów

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewidywane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Można spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zaleca się dużą ostrożność i śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia. Chodzi m.in. o opóźnienia spowodowane utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. (PAP)

Red. M.L.

Fot. PAP

IMGW-PIB / RSO / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy