Imigranci użyli pontonów, żeby przez jezioro Szlamy dostać się nielegalnie do Polski

Graniczne jezioro Szlamy leży na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka SG w Płaskiej. Jak poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG, próba przepłynięcia jeziora, by w ten sposób nielegalnie dostać się do Polski, była wspierana przez służby białoruskie.

Imigranci użyli pontonów. „Cudzoziemcy płynący jednym z pontonów przekroczyli granicę na kilkadziesiąt metrów. Widząc zdecydowane działania służb ochraniających granicę naszego państwa, zawrócili z powrotem. Osoby płynące drugim – na widok naszych patroli – zawróciły jeszcze po stronie białoruskiej” – powiedziała w Polskim Radiu Białystok  mjr Zdanowicz.

W sumie w ciągu minionej doby z Białorusi do Polski próbowało nielegalnie dostać się 23 cudzoziemców – poinformowała Straż Graniczna.

Zatrzymano też dwóch kolejnych tzw. kurierów. To Polacy zatrzymani w okolicach Mielnika, którzy przyjechali – jak wynika z ustaleń pograniczników – po odbiór trzech obywateli Turcji. Za pomocnictwo do nielegalnego przekroczenia granicy Polakom grozi do ośmiu lat więzienia.

 Array

Red. OKO

Fot. POSG Płaska

Straż Graniczna Twitter/Polskie Radio Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy