Koniec programu Mieszkanie Plus, wynajmujący będą mogli wykupić lokale

Program Mieszkanie Plus zostanie zamknięty, a wynajmujący będą mogli wykupić lokale po preferencyjnych cenach – poinformował w środę (17.05) minister rozwoju i technologii Waldemar Buda

Mieszkanie plus nie wypaliło, ja uczciwie rzecz biorąc nie uczestniczyłem w tym procesie. (…) Dzisiaj posprzątam po Mieszkaniu plus, to znaczy zaproponuję za chwilę rozwiązanie, które zamknie ten temat. (…) Wszyscy ci, którzy (…) otrzymali te mieszkania, bo to jest dzisiaj najem, w ramach Mieszkania plus, na bardzo preferencyjnych warunkach wykupią te mieszkania i zamkniemy ten temat” – powiedział Buda w programie „Rzecz o polityce” na portalu rp.pl.

Minister rozwoju przyznał, że w 2016 roku nie można było proponować programów popytowych, ponieważ w Polsce budowano bardzo mało mieszkań.

Nie mogliśmy proponować, żeby wzmocnić klientów nabywających mieszkania, tylko musieliśmy wzmocnić podaż, czyli budowanie, i to wtedy było istotne, źle było wykonane. Natomiast dzisiaj mamy rekordową ilość budowy mieszkań i domów, w związku z tym możemy zaproponować propozycję popytową. Dlatego kredyt bezpieczny 2 proc., konto mieszkaniowe, które doprowadza nas do zakupu mieszkania” – stwierdził Buda.

Jak powiedział szef MRiT, „nie kontynuujemy Mieszkania plus, bo ono się nie sprawdziło”. (PAP)

Jeżeli szukasz mieszkania na sprzedaż w Białymstoku, najwięcej aktualnych ogłoszeń bez pośredników z Białegostoku znajdziesz na Adresowo.pl

 

Red. M.L

Fot. PAP/Tomasz Wojtasik

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy