Łomża. Od 10 sierpnia na Starym Rynku ruch wahadłowy

Na płycie Starego Rynku w Łomży cały czas prowadzone są prace nawierzchniowe związane z jej rewitalizacją

Część wykonywanych robót wymaga prowadzenia ich na fragmencie jezdni. To ze względu na wąską zabudowę oraz duże natężenie ruchu kołowego i pieszego powoduje konieczność połówkowego zamknięciu jezdni dla ruchu pojazdów, z jego sterowaniem przy pomocy sygnalizacji świetlnej – informuje Łukasz Czech z UM w Łomży.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji planowane jest od środy 10 sierpnia i będzie ona obowiązywała do końca miesiąca.

Tzw. „wahadło” na Starym Rynku od skrzyżowania z ul. Senatorską do skrzyżowania z ul. Woziwodzką (odcinek przed Ratuszem) wiąże się również z innymi zmianami w organizacji ruchu.

Przede wszystkim na Starym Rynku wzdłuż kamieniczek będzie on jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od skrzyżowania z ul. Kaznodziejską do skrzyżowania z ul. Giełczyńską z nakazem jazdy w prawo. Nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu w ul. Senatorską z ul. Giełczyńskiej i Starego Rynku. Ulica Woziwodzka będzie jednokierunkowa na odcinku od Starego Rynku do Zatylnej z kierunkiem jazdy  od strony ul. Rządowej. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Radzieckiej. Parking wzdłuż Hali Kultury zostanie zamknięty, a w to miejsce tymczasowo zostanie przeniesiony przystanek autobusowy – wyjaśnia Łukasz Czech.

 

Inwestycja prowadzona jest w ramach zadania pn. „Projekt Kultura – kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa VIII Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej. Działania 8.5 Rewitalizacja. Oprócz prac nawierzchniowych obecnie wykonywane są również roboty związane z technologią fontanny i przy wyeksponowaniu reliktów. Stan zaawansowania całości szacowany jest na ponad 50 proc.

Red. M.L.

Fot. UM Łomża

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy