Łomża. Od 6 do 27 maja będzie można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2025 r.

Od 6 do 27 maja mieszkańcy Łomży (Podlaskie) będą mogli zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego tego miasta na 2025 r. – poinformował urząd tego miasta

Do podziału na projekty, które będą wybrane w głosowaniu jest 2,5 mln zł.

To dwunasta edycja Budżetu Obywatelskiego w Łomży. Władze miasta przypominają, że ideą takiego budżetu jest to, że to mieszkańcy sami mogą zgłaszać propozycje i pomysły, które chcieliby zrealizować i sami decydują w głosowaniu które będą wdrożone.

„Dzięki temu udało się zrealizować szereg inwestycji, które są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców: place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska. Przestrzeń miejską wypełniły nowe, bezpieczne chodniki i parkingi. Mieszkańcy Łomży pokazali, że są w stanie nie tylko dostrzec własne problemy i potrzeby, ale także wykazać się inicjatywą i wziąć sprawy w swoje ręce. Liczymy na to, że i tym razem będzie podobnie” – zachęcają do udziału w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego władze miasta na dedykowanej temu przedsięwzięciu stronie internetowej, która jest platformą konsultacyjną tego budżetu.

Przypomniano tam, że zgodnie z zasadami – mieszkaniec miasta może zgłosić dowolną liczbę projektów popartych przez co najmniej 10 osób. Propozycje mogą składać także osoby poniżej 16-ego roku życia, jednak z wymaganą zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Łomżyński magistrat przypomina, że w BO 2025 w mieście można składać projekty ogólnomiejskie i osiedlowe. Na ogólnomiejskie przeznaczono 1 mln zł, z czego 900 tys. na projekty inwestycyjne i 100 tys. na projekty o charakterze społecznym. W przypadku projektów osiedlowych jest 100 tys. zł na każde osiedle.

Według kalendarza łomżyńskiego Budżetu Obywatelskiego, zgłoszone do 27 maja projekty będą weryfikowane do 17 czerwca. 3 września odbędzie się ich prezentacja. Głosowanie zaplanowano od 17 września do 1 października. Projekty wybrane do realizacji będą ogłoszone 25 października 2024 r.(PAP)

Red. M. L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy