Łomża. Prawosławne nabożeństwa będą odprawiane w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego

Łomża. Prawosławne nabożeństwa będą odprawiane w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego

Pierwsza liturgia odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godz. 10.00, kolejna 2 tygodnie później 24 kwietnia o godz. 9.00 w dniu prawosławnej Wielkanocy. Obydwa nabożeństwa zostaną odprawione w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego, znajdującym się na cmentarzu parafii św. Brunona.

Jak informuje Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska, w dniu 29 marca w Kurii Rzymskokatolickiej Diecezji Łomżyńskiej odbyło się spotkanie dotyczące możliwości sprawowania prawosławnych nabożeństw w świątyniach rzymskokatolickich na terenie miasta Łomży.

JE Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego reprezentował ks. prot. Marek Wawreniuk.

JE Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego reprezentowali ks. kan. Jacek Czaplicki, Wikariusz Biskupi ds. duszpasterstwa ogólnego Diecezji Łomżyńskiej oraz ks. kan. Jan Krupka, diecezjalny rzecznik prasowy.

W toku rozmów zaproponowano możliwość sprawowania nabożeństw w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego, będącym filialną świątynią parafii rzymskokatolickiej pw. św. Brunona w Łomży. Duchowni ustalili, iż pierwsza prawosławna liturgia będzie sprawowana w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00. Kolejne nabożeństwo przewidziane jest na dzień 24 kwietnia 2022 r. o godz. 9.00, kiedy to Kościół Prawosławny obchodzić będzie święto Zmartwychwstania Pańskiego.

Ks. prot. Marek Wawreniuk spotkał się również z Prezydentem Miasta Łomża, dr. Mariuszem Chrzanowskim. Tematem rozmów była szeroko rozumiana opieka duszpasterska nad społecznością ukraińską przebywającą na terenie Łomży oraz w jej okolicach. Wizyta stanowiła ponadto okazję do spotkań z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w ośrodkach miejskich oraz Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Red. OKO

Fot. lomza.pl

orthodox.bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy