Mały Płock. Policyjny pościg za pijanym kierowcą citroena; padły strzały

Dzisiaj (24.07) od wczesnych godzin rannych na podlaskich drogach policjanci prowadzą kontrolę trzeźwości

Jak poinformował zespół prasowy podlaskiej policji już kilka minut po godzinie 5 w Małym Płocku (powiat kolneński) kierowca citroena nie zatrzymał się do kontroli.

Policjanci podjęli pościg za tym samochodem. Ostatecznie w pościgu brały udział trzy patrole policji – mówi podinspektor Tomasz Krupa z KWP w Białymstoku.

Kierowca citroena uciekał do pobliskiej miejscowości kilkanaście kilometrów nie reagując na polecenia do zatrzymania. Prowadził samochód w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu zajeżdżając drogę dla pojazdów, które podejmowały próbę jego zatrzymania.

Kierowca w Janowie (w powiecie kolneńskim) wjechał na prywatną posesję, gdzie dalszą drogę ucieczki zablokowały mu pojazdy policyjne. W momencie gdy funkcjonariusz próbował uniemożliwić dalszą jazdę, kierowca ruszył próbując przejechać funkcjonariusza. Policjant wykorzystał broń oddając dwa strzały w kierunku tego pojazdu. Za kierownicą citroena siedział 28-latek, który jak się okazało, w organizmie miał blisko 2,70 promila alkoholu. Miał również cofnięte uprawnienia. W samochodzie było 2 pasażerów – informuje podinsp. Tomasz Krupa.

Kierowca został zatrzymany

Żaden z policjantów nie został ranny. Uszkodzone natomiast zostały dwa pojazdy funkcjonariuszy – dodaje rzecznik podlaskiej policji.

W miejscu zatrzymania trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności.

Jak informuje zespół prasowy podlaskiej policji dotąd podczas porannych kontroli policjanci w województwie zatrzymali 24 kierowców, którzy wsiedli do samochodu na podwójnym gazie.Array

Red. M.L.

Fot. zdjęcie ilustracyjne / arch. Podlaskie24.pl

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy