Miasto Łomża dofinansuje najciekawsze wydarzenia w Parku JP II


Miasto Łomża dofinansuje najciekawsze wydarzenia w Parku JP II

Organizacje non-profit, pozarządowe, pożytku publicznego, a także osoby fizyczne i prawne oraz inne podmioty zewnętrzne mogą starać się o wsparcie finansowe w ramach konkursu projektów, które mają szczególne znaczenie dla wewnętrznej promocji marki ,,Zasmakuj w Łomży”. Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.

„Zasmakuj w Łomży” to hasło promocyjne Łomży, które wynika ze strategii przyjętej na początku 2017 r. Kluczem do wyróżnienia Łomży stały się innowacyjne przedsiębiorstwa przetwórstwa rolno-spożywczego. Najważniejsze dla konsumentów właściwości produktów to smak i zapach. Opierając się na tym założeniu smak zaproponowany został jako unikalna cecha marki Łomża. Hasło „Zasmakuj w Łomży” odnosi się jednak nie tylko do kulinariów, ale również do  takich obszarów jak: kultura osobista, sztuka, upodobanie do czegoś, poczucie piękna, wytrwałość, dobry styl i zapał.

Na dofinansowanie mogą liczyć organizatorzy przedsięwzięć promujących markę „Zasmakuj w Łomży”, które miałyby się odbyć w terminie od 1 czerwca – do 30 września 2021 r. na terenie Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

– Pandemia i związane z nią obostrzenia nie pozwalają na organizację dużych, plenerowych koncertów na popularnej muszli, które miały miejsce w poprzednich latach. Alternatywą mają być nieco mniejsze wydarzenia, podczas których łatwiej będzie zachować reżim sanitarny. Chętnie odwiedzany przez mieszkańców Park Jana Pawła II wydaje się być idealnym do tego miejscem – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Wygospodarowałem na ten cel w budżecie miasta 50 tysięcy złotych – dodaje, zachęcając jednocześnie organizatorów wydarzeń do składania wniosków konkursowych. – Liczę na ciekawe projekty skierowane do różnych grup wiekowych i o różnym charakterze: kulturalnym, sportowym, turystycznym, a nawet gospodarczym i zachęcam do składani propozycji – dodaje prezydent.

Termin składania wniosków o przyznanie wsparcia w ramach konkursu projektów mija 14.04.2021 o godzinie 15:30. Szczegółowy regulamin oraz wnioski do pobrania znajdują się TUTAJ. Wyniki zostaną opublikowane do 30 kwietnia br.

 

 

 

Red. M.L.

Fot. Kamil Brzostowski UM Łomża

Sylwia Marciniak UM Łomża


0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy