Mieszkaniec Piły podejrzany o oszustwa przy rzekomej sprzedaży maszyn rolniczych

30-letni mieszkaniec Piły (Wielkopolskie) podejrzany jest o serię oszustw podczas rzekomej sprzedaży sprzętu rolniczego

Mężczyzna miał oferować maszyny, których w ogóle nie posiadał, po przyjęciu zaliczki od osób zainteresowanych urywał się z nim kontakt. Straty ustalonych dotąd poszkodowanych sięgają 110 tys. zł.

Sprawę prowadzi – pod nadzorem prokuratury – Komenda Miejska Policji w Łomży (Podlaskie). Tam zawiadomienie o podejrzeniu oszustwa złożył mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Jak podał w poniedziałek zespół prasowy podlaskiej policji, ofiarami identycznych przestępstw padło co najmniej pięćdziesiąt osób. Po postawieniu zarzutów podejrzany został aresztowany na trzy miesiące, grozi mu do 8 lat więzienia.

Ogłoszenia o sprzedaży maszyn rolniczych zamieszczane były na internetowych portalach.

„Warunkiem kupna maszyny była wpłata zaliczki na podane przez sprzedawcę konto. Zaraz po tym jak zainteresowani ofertą przelali pieniądze, kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się” – podała policja.

Zebrane w śledztwie dowody doprowadziły do 30-letniego mieszkańca Piły jako osoby, która może być zamieszana w to oszustwo. Po zatrzymaniu policjanci zabezpieczyli u niego telefony komórkowe, karty SIM i kilkanaście kart bankomatowych; okazało się, że mężczyzna używał czternastu rachunków bankowych.

Wartość strat osób poszkodowanych, do tej pory objętych śledztwem, sięga 110 tys. zł. W ocenie policji, sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone rozszerzenie zarzutów.(PAP)

 

Red. M. L.

Fot. KMP Łomża

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy