Miód lał się strumieniami. Za nami XXI Tykocińska Biesiada Miodowa

Tykocińska Biesiada Miodowa to coroczne święto, odbywające się na placu Czarnieckiego w Tykocinie.

 

W miniony weekend podczas Tykocinskiej Biesiady Miodowej nie zabrakło dodatkowych atrakcji, czyli między innymi tradycyjnej kuchni, rękodzieł oraz koncertu zespołu „Klekociaki”. 

 

Miód lał się strumieniami. 

Na wydarzeniu pojawili się najlepsi pszczelarze z kraju, sprzedając swoje wyroby. Jednak nie tylko chęć promocji swoich produktów zachęciła ich, do wzięcia udziału w święcie, ale również konkurs na miano posiadacza “najlepszego miodu”. Impreza trwała trzy dni, głównie ze względu na to, aby uczestnicy mogli wybrać różne godziny i dni na zakupy. Powodem była sytuacja epidemiologiczna. Mimo to zainteresowanie było ogromne, a na miejsce przyszły tłumy gości. Jednakże miód nie był jedyną rzeczą, która przyciągała uwagę odwiedzających. 

 

Biesiada miodowa to także kuchnia tradycyjna i ręczne wyroby. 

Tykocin gościł najlepszych twórców ludowych. Na miejscu można było zobaczyć również malarzy, rękodzielników, a nawet stoisko ze sławnym na całe Podlasie serem Korycińskim. Gościom towarzyszyła muzyka, bowiem w niektórych miejscach targów odbywały się jednoosobowe koncerty lokalnych wykonawców. Nie zabrakło również czegoś dla młodszych – w pobliżu wydarzenia rozstawiono strefę zabaw dla dzieci, składającą się między innymi z dmuchanego zamku oraz trampolin. 

“To nie tylko święto miodu, ale także wielu lokalnych producentów tradycyjnych, twórców ludowych i rękodzielników. Gościmy najlepszych krajowych pszczelarzy, którzy walczyć będą o miano posiadacza „najlepszego miodu”. To niesamowicie klimatyczna impreza promująca naszą gminę oraz całe Podlasie” – pisze Centrum Kultury Tykocin na swoim profilu facebookowym. 

 

W sobotę (22.08.) odbyło się spotkanie autorskie z panem Jerzym Rajeckim. 

Jerzy Rajecki to fotograf i twórca “Klimatów Podlasia”, czyli albumu dokumentującego życie i przyrodę naszego regionu. Absolutnie fenomenalnie uchwyca duszę naszego regionu, zatrzymując chwile w obiektywie aparatu. Pan Rajecki również prowadzi portal facebookowy “Klimaty Podlasia”, gdzie regularnie publikuje nowe zdjęcia z naszych okolic. Na ostatni dzień imprezy natomiast, został przewidziany koncert zespołu “Klekociaki”, odbywający się w centralnym miejscu placu.  

Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia. Sprawdźcie, czy gdzieś uchwyciliśmy was, szukających swojego ulubionego miodu ? ?

Red. Kamil Dąbrowski

Fot. Kamil Dąbrowski Podlaskie24.pl

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy