Można się kąpać na Dojlidach

Woda w zalewie Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” nadaje się do kąpieli. Potwierdzają to najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku.

Bardzo dobre wskaźniki, potwierdziły spełnienie obowiązujących wymagań mikrobiologicznych w wodach naszego zalewu. W związku z tym od piątku, 21 czerwca od godz. 15:00 kąpielisko zostało ponownie otwarte. Standardowo dostępne są też pozostałe atrakcje: wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów, place zabaw, boiska i siłownie na wolnym powietrzu. W związku z uruchomieniem kąpieliska i ponownym udostępnieniem pełnej oferty Ośrodka, obowiązują już bilety wstępu zgodnie ze standardowym cennikiem” – informuje portal miejskoaktywni.pl

 

Regularne badana wody w sezonie kąpielowym

 

Zakaz kąpieli obowiązywał od 17 czerwca, a nieznaczne przekroczenie parametrów wody było pierwszym od kilkunastu lat. Prawdopodobną przyczyną mogła być rekordowa frekwencja plażowiczów (ponad 36 tys. osób w czerwcu) oraz wysokie temperatury. Tym bardziej szczególne znaczenie ma zachowanie przez kąpiących się czystości na plaży i w wodzie. W sezonie kąpielowym woda w zalewie jest regularnie badana.

 

W niedzielę, 23 czerwca na plaży odbędzie się rodzinny festyn Bezpieczne wakacje 2019

 

W programie: pokazy służb mundurowych, gry i konkursy związane z bezpieczeństwem oraz udostępnione zostaną dmuchane ogromne zabawki i miasteczko ruchu drogowego.

 

Zobacz także: Białostoczanie relaksują się na plaży „Dojlidy” – zdjęcia

 

Aktualne informacje dotyczące jakości wody na badanych kąpieliskach w całej Polsce

 

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

miejskoaktywni.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy