Myśliwy, który zastrzelił dwa łosie zapłaci karę i straci broń


Mężczyzna, który miał zastrzelić dwa łosie podczas polowania, najprawdopodobniej nie będzie już myśliwym- poinformowało Polskie Radio Białystok.  72-latkowi grozi do pięciu lat więzienia w związku ze złamaniem przepisów określonych w Ustawie o ochronie zwierząt.

Sprawą 72-letniego myśliwego zajmuje się także rzecznik dyscyplinarny Polskiego Związku Łowieckiego – mówił w Polskim Radiu Białystok rzecznik PZŁ Wacław Matysek.

Sprawa już toczy się przed rzecznikiem dyscyplinarnym i po rozpoznaniu tej sprawy myśliwy zostanie skreślony z listy członków Polskiego Związku Łowieckiego. Zostanie wyrzucony.

Takich osób pozbywamy się jak najszybciej, bo po prostu nie chcemy mieć z nimi nic wspólnego. To jest dla nas plama na honorze i takie osoby natychmiast usuwamy ze zrzeszenia po rozpoznaniu sprawy – mówił w PRB Wacław Matysek.

Mężczyzna będzie też musiał zapłacić bardzo wysoką karę.

– Zgodnie z rozporządzeniem ministra za ekwiwalent za zwierzynę nieprawnie pozyskaną. Tutaj to będzie sankcja w granicach 28 tys. zł. Po prostu w tym rozporządzeniu jest podane ile i za co trzeba zapłacić. Jeden łoś to jest 14 tys. zł, a tutaj mamy dwa, więc jest 28 tys. zł – wyjaśniał Matysek.

Mężczyzna straci też broń, z której strzelał podczas polowania.

72-latek oddał strzały w niedzielę (20.11) podczas polowania zbiorowego w gminie Rutki. Tłumaczył, że pomylił łosie z dzikami. W wyniku tego zginęła klępa i łoszak.

Red. OKO

Fot. Istock

na podst. Polskie Radio Białystok

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Śmieją się z niego w całej Polsce. To kolejny przypadek gdzie myśliwy okazał się głupkiem. Jaką miał wiedzę ten człowiek? Widać że większość myśliwych nie odróżnia zwierząt, żubra od dzika i łosia od dzika i człowieka od dzika zaraz znaczną strzelać do ludzi, trzeba zmienić prawo łowieckie. Obecnie być myśliwym to wstyd.

Artur

Na podstawie jednostkowych przypadków wyciąga Pan całkowicie błędne wnioski. Przypadki te pokazują coś dokładnie odwrotnego, niż raczył Pan stwierdzić,

Zbigniew

Wstyd to być kretynem który pisze takie banialuki jak Ty.Dzis 3/4 myśliwych to ludzie do 50 ki, po studiach, menedżerowie, kierownicy i właściciele firm.A Ty?

krzroy

Panie szanowny, pana antyłowieckie fobie wyłażą na świat. Jak można na podstawie jednego(!) przypadku uogólniać opinię o 130 tysiącach myśliwych? Myśliwi to na ogół ludzie o wysokim poziomie etycznym i moralnym, o głębokiej wiedzy, wysokim stopniu odpowiedzialności. Jeden przypadek nie przestrzegania zasad o niczym nie świadczy. Jak pan doczytał artykuł do końca to pan wie, że gościa wyrzucą z PZŁ bo takie postawy i zachowania zdecydowanie nie są akceptowane.

Michał

Moim zdaniem 72 letni myśliwy nie ubliżając nikomu skoro pociąga za spust i śmiertelnie trafia to nie ma mowy o pomyłce😁

Partnerzy