Na jednej z posesji w Czarnej Białostockiej KAS zlikwidowała magazyn bimbru

Ponad 3,2 tys. litrów bimbru znaleźli funkcjonariusze podlaskiej KAS na jednej z posesji w Czarnej Białostockiej

59-letni właściciel nieruchomości, podejrzany o przechowywanie nielegalnego alkoholu, stanie przed sądem za przestępstwo skarbowe.

Gdyby zarekwirowany podczas akcji alkohol trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby blisko 110 tys. zł – poinformował w czwartek podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Funkcjonariusze celno-skarbowi z Białegostoku podejrzewali, że na tej prywatnej posesji w Czarnej Białostockiej prowadzona jest taka działalność. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych znaleźli ponad 3,2 tys. litrów bimbru.

Alkohol – o mocy od 20 do 48 procent – przechowywany był w kilkuset 5-litrowych plastikowych baniakach i szklanych butelkach o różnej pojemności.

W ostatnich dniach to kolejna taka akcja podlaskiej KAS. Przed tygodniem informowała ona o zlikwidowaniu nie tylko podobnego magazynu, ale również rozlewni nielegalnego alkoholu. Na posesji pod Białymstokiem oraz w trzech garażach w samym mieście mundurowi znaleźli łącznie ponad 5 tys. litrów bimbru, aromaty i syropy do jego zabarwiania, etykiety, nakrętki i puste butelki do rozlewania takiego alkoholu; zatrzymano dwie osoby.

Gdyby ten towar trafił na rynek, budżet państwa straciłby blisko 172 tys. zł.

Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu z nielegalnych źródeł. Zwraca uwagę, że jej laboratoria wielokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla, jako dodatku do bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.(PAP)

 

Red. M. L.

Fot. Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy