Nad rzeką Supraśl powstaną dwie nowe plaże

Choć za oknem zima, Wasilków ma gorące informacje ze wspaniałymi widokami na najbliższe lato… Powstaną dwie nowe plaże nad rzeką Supraśl – jedna w Studziankach, a druga w Nowodworcach

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz (29.12) podpisał dwie umowy na pozyskanie gruntów do celów rekreacyjnych z przeznaczeniem utworzenia na nich plaży. Pierwsza umowa z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa o nieodpłatne przekazanie na własność Gminy Wasilków gruntu wielkości 1 ha przylegającego do rzeki Supraśl, znajdującego się po drugiej stronie istniejącej już i znanej plaży w Nowodworcach. Druga to umowa na dzierżawę gruntu o powierzchni 2500 m2 w Studziankach – działka przedstawiona na załączonej mapie.

Jest to ważny dzień dla mieszkańców Nowodworców i Studzianek dwóch największych wsi w Gminie Wasilków mówi Burmistrz Wasilkowa. – Na tym terenie będzie można rozwijać różne aktywności, stworzyć boisko, plażować … Od początku kadencji starałem się o pozyskanie tego gruntu dla miejscowości Nowodworce. Wdzięczny jestem za przychylność dyrektor KOWR Jadwidze Zabielskiej. Dzięki jej pozytywnemu podejściu mogliśmy działkę pozyskać. Obie inicjatywy były wspierane przez sołtysów Eugenię Górko, Jolantę Szymańską, Adama Zawistowskiego. Mogliśmy liczyć również na wsparcie radnych Rady Miejskiej w Wasilkowie Moniki Targońskiej – Dakowicz oraz Łukasza Bojanowskiego”

Najlepsza wiadomość w roku

 „Jest to najlepsza wiadomość w tym roku, a można powiedzieć że w przeciągu ostatnich dziesięciu lat – mówi sołtys wsi Nowodworce Adam Zawistowski. – Jest to jedna z dwóch praktycznie działek na terenie naszego sołectwa gdzie możemy rekreację przeprowadzać, co jest dla nas mieszkańców bardzo ważne.”

Red. M.L.

Fot. UM w Wasilkowie

Urząd Miejski w Wasilkowie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy