Narewka. „Kurierzy” mieli w busie skrytkę do przewozu migrantów

Straż Graniczna zatrzymała niedaleko Narewki (Podlaskie) dwóch tzw. kurierów, którzy busem przewozili nielegalnych migrantów w specjalnej skrytce w ładunku pelletu

Dwaj Czesi zostali zatrzymani na gorącym uczynku, podczas odbioru czterech obywateli Iranu.

Jak poinformowała w czwartek (15.06) rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz, w części ładunkowej forda na czeskich numerach rejestracyjnych przewożony był pellet. Okazało się jednak, że worki jedynie maskują skrytkę, której nie było widać po otwarciu tylnych czy bocznych drzwi pojazdu. Wejście do niej zostało specjalnie wycięte i znajdowało się za siedzeniem kierowcy.

„Obywatele Czech, którzy mieli przewieźć migrantów do Europy Zachodniej, zostali zatrzymani za pomocnictwo w organizowaniu przekraczania granicy naszego państwa wbrew obowiązującym przepisom” – dodała Zdanowicz. Minionej doby SG zatrzymała w okolicach Narewki jeszcze jednego tzw. kuriera nielegalnych migrantów. To Białorusin, który przewoził pięciu Syryjczyków.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 350 osób zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. To prawie tyle, ile w całym ubiegłym roku. Zatrzymywani są najczęściej właśnie tzw. kurierzy, czyli kierowcy odbierający takie osoby i próbujące przewieźć je w głąb kraju lub na Zachód. (PAP)

Red. M.L.

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy