Nieprawidłowości i zaniedbania w oczyszczalni ścieków w Michałowie wykryli kontrolerzy

Nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków w Michałowie wykryli kontrolerzy z Inspektoratu Ochrony Środowiska-poinformowało Polskie Radio Białystok.

W oczyszczalni ścieków w Michałowie doszło do zaniedbania stanu technicznego urządzeń oczyszczających – tak stwierdzili inspektorzy ochrony środowiska, którzy zakończyli właśnie kontrolę w zakładzie.

Do rzeki Supraśl wpływały niedoczyszczone ścieki.

Służby stale monitorują jakość wody w rzece i ujęciach. W toku kontroli stwierdzono nieutrzymywanie we właściwym stanie technicznym urządzeń oczyszczających. Jest to jedna ze stwierdzonych nieprawidłowości. Obecnie ściśle współpracujemy zarówno z Wodami Polskimi, sanepidem, jak i Wodociągami Białostockimi, które również wykonują badania. Wszelkie informacje na temat pogorszenia jakości wód są przez nas weryfikowane – powiedziała w Polskim Radiu Białystok zastępca Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Monika Gałązka.

Sprawę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

– Jest to oczyszczalnia ścieków mechaniczno-biologiczna. Niewłaściwie pracowała zarówno część mechaniczna, jak i biologiczna. Jeśli chodzi o część mechaniczną, to zostały wprowadzone sitopiaskowniki. Natomiast jeżeli chodzi o część biologiczną, to zostały zamontowane dmuchawy, które umożliwią oczyszczenie biologiczne – powiedziała w radiu Monika Gałązka.

Według zapewnień zarządzającego oczyszczalnią, instalacja będzie w pełni sprawna na początku października.

Red. OKO

Fot. PODLASKIE24.pl

Polskie Radio Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy