Nowa atrakcja turystyczna regionu. Ścieżka,,Szuszalewo-Nowy Lipsk”

Otwarcie ścieżki edukacyjnej „Szuszalewo – Nowy Lipsk”

W Biebrzańskim Parku Narodowym uroczyście otwarto nową ścieżkę edukacyjną.

,,Tereny Górnej Biebrzy to kraina wyjątkowa. Kulturowe pogranicze silnie osadzone w biebrzańskim krajobrazie w połączeniu z mozaiką przyrodniczą pozwala na zdobycie ciekawych doświadczeń i przeżycie miłych i niezapomnianych przygód. Dotychczasowe możliwości turystyczne wzbogaca nowo powstała, biegnąca w poprzek doliny ścieżka edukacyjna z infrastrukturą, jak wiaty, czatownia, tablice informacyjne i edukacyjne.”- informuje Marcin Lićwinko mieszkaniec okolicy i miłośnik przyrody.

Jest to najdłuższa ścieżka w Biebrzańskim Parku Narodowym (ok. 5 km w jedną stronę), z jedyną nad Biebrzą przeprawą pomostem pływającym przez rzekę. 

,,Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Górnej Biebrzy oraz spędzania czasu pośród jej bagiennych krajobrazów”.-przekonuje Marcin Lićwinko

Trasa turystyczna składa się z trzech odcinków. Pierwszy jest między Jałowem, a Nowym Lipskiem i ma  2,6 km (z przeprawą promową), kolejny to droga gruntowa na wyspie mineralnej w pobliżu Jałowa (około 1,5 km), a trzeci w okolicy Szuszalewa.

Prom może pomieścić jednorazowo do sześciu osób.

To będzie z pewnością atrakcja turystyczna województwa podlaskiego.

Zobacz: Odnowiona kładka Śliwno-Waniewo otwarta

Zobacz:Śliwno-Waniewo. Przewróciła się kładka. 10 osób w wodzie

 

Red. OKO

Fot. MGOK w Lipsku

Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy