Nowy most na Biebrzy otwarty

Otwarcie nowo wybudowanego mostu w Jagłowie

Był drewniany, dziurawy i niebezpieczny. Dziś most łączący brzegi Biebrzy w Jagłowie w gm. Sztabin to nowoczesny obiekt gwarantujący użytkownikom bezpieczeństwo. Za inwestycję zapłaciły wspólnie samorządy: województwa, powiatu i gminy, a drugą pulę kosztów pokryto z rządowego programu. Na czwartkowym (27.05) otwarciu Województwo Podlaskie reprezentowali: Wiesława Burnos, członek zarządu i Paweł Wnukowski, radny wojewódzki.

To bardzo potrzebna inwestycja – zapewniali zgromadzeni na otwarciu okoliczni mieszkańcy i wójt gminy. Most w Jagłowie stanowi jedyną drogę dojazdową do miejscowości. Poprzedni – o nośności 8 ton, mimo bieżących remontów, stanowił zagrożenie dla korzystających z niego osób.

Wykonanie nowego obiektu o nośności 50 ton, wraz z remontem 1,5 km dróg dojazdowych kosztował 7,5 mln zł. Tę niebagatelną kwotę w połowie pokryły samorządy województwa, powiatu i gminy.

–  Ten most to przykład tego jak samorząd województwa przyczynia się do rozwoju naszego regionu, o rozwój którego chcemy i mamy obowiązek dbać, służyć mu i być za niego odpowiedzialnymi – mówiła na uroczystości Wiesława Burnos. – Taki wspólny wysiłek, to nowa jakość, która pojawiła się w samorządzie, rządzie i dowodzi, że razem możemy więcej.

Drugą część kosztów inwestycji pokryto z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych.

– Gdyby nie te środki rządowe to takie inwestycja jak ta, budowa mostów, wspaniałych dróg w naszych małych lokalnych ojczyznach, nie byłaby tak naprawdę możliwa – mówił Paweł Wnukowski, radny wojewódzki.

W otwarciu mostu w Jagłowie wziął udział poseł Jarosław Zieliński, wojewoda Bohdan Paszkowski, lokalni samorządowcy oraz okoliczni mieszkańcy.

 

 

Array

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy