Nowy wojewoda podlaski powołał pełnomocników, którzy mają mu doradzać

Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski powołał w czwartek kilkunastu pełnomocników

Mają mu doradzać m.in. w takich kwestiach jak problemy osób starszych, profilaktyka chorób zakaźnych czy sprawy mniejszości narodowych i etnicznych. Pełnomocnicy pełnić będą to funkcje społeczne.

Akty powołania odebrało trzynaście osób. To m.in. samorządowcy, lekarze i działacze społeczni.

„Pełnomocnicy będą mogli wojewodzie doradzać, podpowiadać, dopowiadać, wskazywać ewentualne rozwiązania problemów, które były, są i będą. Mam nadzieję, że funkcja pełnomocnika będzie funkcją żywą, tzn. będą to osoby, które będą ze mną współpracowały i pomagały w wyzwaniach, które przed wojewodą podlaskim stoją” – mówił Brzozowski.

Zaznaczył, że to praca społeczna, bez wynagrodzenia i dziękował powołanym, że zgodzili się na jego propozycję.

Wojewoda podlaski powołał w czwartek pełnomocników: do spraw społecznych, społeczeństwa obywatelskiego, seniorów, kobiet, rodziny, kombatantów i osób represjonowanych, profilaktyki chorób zakaźnych i realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, informatyzacji, HNS (Host Nation Support, czyli koordynacja cywilnej i wojskowej pomocy udzielanej sojuszniczym siłom zbrojnym lub organizacjom), zdrowia, ratownictwa medycznego, równego traktowania oraz mniejszości narodowych i etnicznych.

Pełnomocnikiem ds. społecznych została Jolanta Den, obecnie dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, w przeszłości m.in. wicestarosta białostocki; ma ona zajmować się ekonomią społeczną i koordynować współpracę w tym zakresie różnych podmiotów. W sprawach seniorów doradzać będzie wojewodzie Krystyna Jachimczuk, działaczka społeczna i członkini Białostockiej Rady Seniorów, zaś w sprawach kobiet – wiceprzewodnicząca białostockiej rady miasta Katarzyna Kisielewska-Martyniuk. Do jej zadań należy wspieranie udziału kobiet w życiu zawodowym i społecznym w regionie.

Pełnomocnikiem ds. profilaktyki chorób zakaźnych i realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 został prof. Robert Flisiak – kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

W sprawach mniejszości narodowych i etnicznych (Podlaskie to region gdzie są m.in. duże skupiska mniejszości białoruskiej i litewskiej oraz wyznających islam polskich Tatarów) doradzać będzie wojewodzie Marek Masalski, dyrektor Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos. (PAP)

Red. M. L.

Fot. PUW

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy