Piątnica. 20-latek wpadł, bo na widok policjantów zjechał na posesję, aby odwiedzić ,,ciocię”

Policjanci z posterunku w Piątnicy (30.06) zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca miał narkotyki i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wpadł, bo na widok policjantów zjechał na posesję, aby odwiedzić ,,ciocię”. Jednak kobieta nie potwierdziła tej wersji, twierdząc, że pierwszy raz widzi mężczyznę na oczy.

Policjanci z Piątnicy zwrócili uwagę na audi, którego kierowca na ich widok zjechał na najbliższą posesję. Siedzący za kierownicą 20-latek tłumaczył policjantom, że przyjechał do cioci w odwiedziny. Jednak tej wersji nie potwierdziła właścicielka posesji, która powiedziała, że nie zna mężczyzny.

Szybko wyszedł na jaw jaki powód takiego zachowania. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został mu orzeczony w tym roku za jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że nie jest to jego jedyne przewinienie. Funkcjonariusze w portfelu mężczyzny znaleźli przezroczystą torebkę z białym proszkiem. Kolejne narkotyki wywęszył Pakiet, który przyjechał ze swoim przewodnikiem. Czworonożny funkcjonariusz wskazał mundurowym fotel kierowcy, gdzie znajdowała się druga przezroczysta torebka z białym proszkiem. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina. 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking. 1 lipca mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania substancji psychotropowych oraz niestosowania się do sądowego zakazu. Od 20-latka została również pobrana krew do badań i od jej wyników zależy czy mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem narkotyków.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast kodeks karny za niestosowanie się do sądowego zakazu przewiduję karę do lat 5.

Red. M.L.

Fot. Podlaska Policja / arch. Podlaskie24.pl

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy