Prezes PiS: jesteśmy gotowi przyznać, że nie wszystko się udało, ale wiele w ciągu ostatnich 7 lat zostało zrobione

Nie jesteśmy ludźmi, którzy kłamią. Jesteśmy gotowi przyznać, że nie wszystko się udało, ale naprawdę wiele w ciągu ostatnich siedmiu lat zostało zrobione dla naszej ojczyzny i Polaków – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński (02.07) podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku i regionu w OiFP.

 

ZOBACZ RELACJĘ: 🛑Prezes PiS Jarosław Kaczyński z wizytą w Białymstoku

Lider PiS odniósł się m.in. do kwestii społecznych.

– Wcześniej pieniądze znikały, były kradzione. My zwiększyliśmy dochody państwa o 820 mld zł. To pozwoliło na wielką zmianę, zmianę polityki społecznej, na przypomnienie, że Polska jest jedna, a wszyscy Polacy są równi – powiedział Jarosław Kaczyński.

Podczas wystąpienia szef PiS podkreślił, że będzie dążył do tego, aby 14. emerytura była stała

– Wiele zmienia się na lepsze dzięki naszym rządom. Wszystko zależy od empatii wobec tych, którzy są słabsi. Wydatki na niepełnosprawnych wzrosły dziesięciokrotnie -podkreślił szef PiS.

– Ja nie mam prawa tego już w tej chwili tak obiecać na pewno, ale wydaje mi się, i póki będę mieć na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby czternastka już była stała, bo była początkowo jednorazowym świadczeniem – mówił prezes PiS.

Kaczyński zaznaczył, że osoby starsze otrzymują też pomoc w postaci lekarstw.

– Trzysta kilkadziesiąt milionów opakowań lekarstw otrzymali seniorzy powyżej 75. roku życia, dzięki naszemu programowi – podkreślił.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że na politykę prospołeczną, w tym program 500 plus wydano ponad 200 mld zł. Dodał, że w bieżącym roku jest to już ponad 60 mld zł.

Kaczyński zwrócił uwagę, że bardzo wielu Polaków błędnie uważa, że jak się coś gdzieś buduje, choćby mały chodnik, to na pewno za środki europejskie.

– Nie proszę państwa. Ogromna większość inwestycji w Polsce jest w tej chwili z naszych polskich środków. I te inwestycje są naprawdę ogromne – podkreślił szef PiS.

Prezes PiS odniósł się również do kwestii rosnącej inflacji. Jak ocenił „jakaś część tej inflacji to są działania Unii Europejskiej, które podwyższają ceny energii – a to się oczywiście przekłada na inne ceny”.

– Po drugie Covid-19 i nasza wielka kampania pomocy – 200 mld zł. To uratowało naprawdę ogromną liczbę zakładów i miejsc pracy, ale musiało też mieć za skutek pewną – niewielką, ale jednak – inflację. No i wreszcie główna przyczyna to „putinflacja”. To jest wynik wojny i jeżeli ktoś by chciał twierdzić, że jest inaczej, to niech się rozejrzy wokół Polski. Gdzie inflacji nie ma? Wokół Polski zazwyczaj jest wyższa niż w Polsce” – ocenił prezes PiS.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że potrzebna jest wielka akcja rozmowy z Polakami.

– Potrzebne są te setki i tysiące spotkań, które chcemy odbyć. Polacy muszą usłyszeć prawdę, co naprawdę w ciągu ostatnich lat wydarzyło się w naszym kraju, a wydarzyło się naprawdę wiele – mówił.

Będziemy państwem, które bardzo trudno zaatakować – zapowiada prezes Kaczyński 

– Po zakończeniu wielkiego programu zbrojeń będziemy państwem, które bardzo trudno zaatakować. Zakupy broni pozwolą nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo, ale także podnieść nasz status w stosunku do innych państw – powiedział prezes PiS.

Podczas spotkania w Białymstoku Jarosław Kaczyński był pytany czy planowane jest powołanie nowej dywizji wojska w woj. podlaskim.

– My chcemy rozbudować naszą armię do sześciu dywizji, ale takich pełnych, czterobrygadowych, bo teraz poza jedną są trzybrygadowe. Każda brygada cztery bataliony, nie trzy, jak jest dzisiaj. To będzie o wiele większe zwiększenie, niż by się wydawało – mówił lider PiS.

Jak dodał – oddziały te zostaną wsparte „naprawdę potężną i precyzyjną artylerią, bo dzisiaj na froncie widać, że to jest podstawowa kwestia”. Jarosław Kaczyński przypomniał też o zamiarze zakupu 500 wyrzutni rakietowych HIMARS.

– Mamy ogromne plany i bądźcie pewni, że ta część Polski będzie odpowiednio zabezpieczona. Z pewnością po zakończeniu tego projektu będziemy państwem, na które bardzo trudno napaść. W każdym miejscu granicy będzie zdolność do obrony i to bardzo głębokiej – zapewnił.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedzi w tym roku 94 okręgi partyjne

W sobotę (2.07) spotkał się również z mieszkańcami Bielska Podlaskiego.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska Podlaskie24.pl / FB: Prawo i Sprawiedliwość

PiS

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy