Pijany ksiądz odprawiał mszę w białostockim kościele

Kolejny skandal w białostockim kościele. Abp. Józef Guzdek zwolnił wikariusza jednej z parafii

Po skardze parafian na zachowanie duchownego, który w niedzielę (7.08) miał być pod wpływem alkoholu podczas odprawiania mszy – metropolita białostocki zwolnił wikariusza parafii Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku. Skierował go na leczenie i terapię odwykową.

Podczas sprawowania liturgii duchowny miał bełkotać i chwiać się na nogach. Udzielając sakramentu chrztu miał się mylić i nie pobłogosławić wody.

Skarga na zachowanie duchownego trafiła do arcybiskupa Józefa Guzdka, który w błyskawicznym tempie wydał specjalne oświadczenie, w którym informuje, że ksiądz Kamil Ciulkin został wezwany na rozmowę i po weryfikacji zarzutów wiernych został natychmiast zwolniony z funkcji wikariusza parafii, a także ma odbyć leczenie i terapię odwykową.

 

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Białostockiej w sprawie zachowania ks. Kamila Ciulkina, wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku

„Dnia 8 sierpnia 2022 r. ok. godz. 8.00 do abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, dotarła wiadomość przesłana drogą e-mail przez anonimową osobę z parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku oraz redaktora lokalnego dziennika o zachowaniu ks. Kamila Ciulkina, który rzekomo miał być pod wpływem alkoholu podczas sprawowania Eucharystii dnia 7 sierpnia o godz. 14.00.

Tego samego dnia (tj. 8 sierpnia), ks. Kamil Ciulkin wraz ze swoim proboszczem natychmiast zostali wezwani i po godz. 10.00 stawili się na rozmowę do Księdza Arcybiskupa, w celu wyjaśnienia zgłoszonego incydentu.

Po przeprowadzonej rozmowie i weryfikacji zarzutów, abp Józef Guzdek podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu ks. Kamila Ciulkina z funkcji wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej i skierował go na leczenie i terapię odwykową.

Arcybiskup Józef Guzdek podkreśla, że takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca, ubolewa nad zaistniałym faktem i przeprasza za gorszącą postawę kapłana.

ks. Ireneusz Korziński
wicekanclerz kurii”

 

Przypomnijmy – to nie pierwsza tak szybka i zdecydowana reakcja metropolity na ujawniane skandaliczne zachowania duchownych

Wcześniej pozbawił wszelkich funkcji rzecznika archidiecezji białostockiej księdza Andrzeja Dębskiego, który między innymi wysyłał wulgarne filmiki nieznajomej internautce.

ZOBACZ: Abp. Józef Guzdek pozbawia księdza Dębskiego prawa do posług i noszenia stroju duchownego

Red. M.L.

Fot. zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy