Po wizycie u prezesa PiS marszałek wycofuje rezygnacje

Na konferencji Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku marszałek Artur Kosicki ogłosił, że wycofuje swoją rezygnację z funkcji marszałka, którą złożył we wtorek w biurze sejmiku województwa podlaskiego.

,,Odbyłem rozmowę z prezesem Jarosławem Kaczyńskiem. Była bardzo konstruktywna. Dalej realizujemy nasz program, doszliśmy do porozumienia. Pytałem ekspertów, spokojnie mogę oświadczenie woli wycofać. O względach osobistych nigdy nie mówiłem. Uznałem, że w związku ze zmianą władz potrzebuję wotum zaufania od nowych władz i uważałem, że w tej sytuacji jest to honorowe i konieczne.” tłumaczył siebie i swoje zachowanie Artur Kosicki.

Zobacz: Marszałek Kosicki zrezygnował!

Na konferencji był także nowy szef PiS w Podlaskiem Dariusz Piontkowski i cały zarząd województwa.

,,Potrzebna jest rozwaga.Wycofanie rezygnacji kończy sprawę.” powiedział szef białostockich struktur PiS Dariusz Piontkowski

,,Cieszę się, że marszałek wycofał rezygnacje, bo bardzo dobrze współpracujemy w zarządzie.” potwierdził wicemarszałek Stanisław Derehajło.

,,Jestem zadowolony, teraz musimy szybciej działać na rzecz regionu”– to zdanie Marka Olbrysia wicemarszałka.

W podobnym tonie wypowiadał się Marek Malinowski członek zarządu województwa, który dodał tylko: ,,Mamy dużo pracy, do roboty”.

Dziennikarze obecni na konferencji dopytywali,  czy mimo ,,rezygnacji z rezygnacji” na kolejnej sesji nie dojdzie do głosowania nad rezygnacją i czy z końcem lutego marszałek i tak nie straci stanowiska, gdyż tak mówią niektóre ekspertyzy prawników . Marszałek obiecał, że w przyszłym tygodniu przedstawi w tej sprawie swoje ekspertyzy prawne.

ZOBACZ:Rezygnacja marszałka – co dalej?

Według nieoficjalnych informacji płynących od polityków Prawa i Sprawiedliwości  wczoraj przez najwyższe władze PiS przedstawiły Kosickiemu wybór:

Albo wycofuje szybko swoją rezygnacje, albo Krzysztof Jurgiel- jego patron polityczny ma dopilnować  zrzeczenia się przez Kosickiego mandatu radnego i  musi on opuścić lokalną politykę.

Zobacz: Kosicki na dywaniku prezesa Kaczyńskiego

 

Komentarz: Wiele hałasu o nic? Przeciwnie, zażarta walka o władzę.  Spektakularna rezygnacja młodego marszałka zaszkodziła bardzo jego i tak kontrowersyjnemu wizerunkowi, bardzo zaszkodziła wizerunkowi partii jaką reprezentuje. Niestety najbardziej zaszkodziła wizerunkowi samorządu województwa podlaskiego i jego interesom.

Komu zatem ten ruch się opłacił?

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy