Podlasie Szyje Charytatywnie maseczki!


Ponad 100 osób z województwa podlaskiego zaangażowało się w akcję Podlasie Szyje Charytatywnie. A szyją maseczki ochronne. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia są dwie młode kobiety – Marta Zaremba i Marta Giba. Wspólnie udało się uszyć już ponad 10 tysięcy maseczek, które trafiły do wielu podlaskich organizacji i placówek medycznych.

 

 

 

– Grupa Podlasie Szyje Charytatywnie działa już prawie trzy lata. Wcześniej szyłyśmy maskotki dla dzieciaczków z Dziecięcego Szpitala Klinicznego. W tym momencie tych maskotek nie możemy rozdawać. Dostałyśmy prośbę o uszycie maseczek na oddział onkologiczny dla dzieciaczków – mówi Marta Zaremba, współorganizatorka akcji Podlasie Szyje Charytatywnie.

Marta Zaremba nie spodziewała się, że w tę akcję zaangażuje się aż tyle osób.

– Myślałam, że to będzie kilkanaście osób, które szyły ze mną dotychczas, natomiast akcja się bardzo rozwinęła. Teraz mamy ponad 100 osób, które z nami szyją – dodaje.

A szyją m.in. w Białowieży, Bielsku Podlaskim, Sokółce, czy Hajnówce. Wspólnie udało się uszyć już ponad 10 tysięcy maseczek, które trafiły do wielu podlaskich organizacji i placówek medycznych.

 

Pani Marta Giba, współorganizatorka akcji, na co dzień pracuje w handlu, a w wolnej chwili szyje maseczki. Poświęca na to około dwie godziny dziennie.

– Uszycie jednej maseczki zajmuje mi zazwyczaj 15 minut – mówi Marta Giba.

W akcję szycia maseczek włączyła się również jej 11-letnia córka.

– W wolnych chwilach pomagam mamie szyć maseczki. Moje zadanie polega na tym, że wywracam materiał i tnę gumki. Pomagam szyć maseczki, żeby dobrze wykorzystać swój wolny czas, i żeby pomóc ludziom zabezpieczyć się przed koronawirusem – mówi Zosia Giba.

Każdy może włączyć się w akcję szycia maseczek! 

Szczegóły można znaleźć na Facebooku: Podlasie Szyje Charytatywnie. Organizatorki akcji utworzyły również specjalną zbiórkę na zakup potrzebnych artykułów do szycia maseczek. Na portalu zrzutka uzbierały dotąd 21400 zł, a wydały 7338,07 zł.

Uszyte maseczki trafiły już miedzy innymi do Domu Opatrzności Bożej Hospicjum w Białymstoku, Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, MSWiA w Białymstoku, UDSK w Białymstoku, Szpitala Zakaźnego USK w Białymstoku, Stowarzyszenia DROGA, Fundacji Pomóż Im, oraz do szpitali w Hajnówce, Mońkach i Łomży.

 

 

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy