Podlaskie samorządy zbierają informacje o zapotrzebowaniu na węgiel

Podlaskie samorządy przygotowują się do dystrybucji węgla z rządową dopłatą

Gmina Choroszcz informuje, iż przygotowuje się do dystrybucji węgla wśród mieszkańców po preferencyjnych cenach. Według rządowej ustawy, nad którą jeszcze trwają prace, cena zakupu węgla nie powinna przekraczać 2000 zł brutto za tonę.

Aby poznać wstępne zapotrzebowanie na surowiec wśród mieszkańców Gminy Choroszcz i móc przewidzieć ogólny tonaż paliwa w skali gminy, zachęcamy, by zgłaszać na niego zapotrzebowanie – tłumaczy burmistrz Chroroszczy Robert Wardziński.

Na zgłoszenia – zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej – urzędnicy czekają do 4 listopada br.

Także Łapy się przygotowują.

Kryterium najważniejszym jest to, żeby końcowy odbiorca, czyli nasz mieszkaniec, ten węgiel na pewno kupił i w jak najtańszej cenie – powiedział Burmistrz Łap.

Prawie 1200 samorządów będzie uczestniczyć w dystrybucji surowca dla mieszkańców. Ogromne zainteresowanie jest efektem rządowej ustawy, która wspiera lokalne społeczności w kryzysie energetycznym.

 

Miasto Siemiatycze będzie sprzedawać węgiel po preferencyjnych cenach

Wysokie Mazowieckie

 

Także burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie informuje o możliwości składania zapotrzebowania na węgiel, w związku z procedowaną ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego. Decyzja dotycząca sprzedaży węgla zostanie podjęta po wejściu w życie ustawy.

Uzyskane informacje pozwolą określić skalę potrzeb gospodarstw w gminie miejskiej Wysokie Mazowieckie i odpowiednio zaplanować działania związane z zakupem oraz dystrybucją węgla na terenie miasta.

Zapisy osób zainteresowanych zakupem węgla dla gospodarstw domowych, prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Ludowej 15 w Wysokiem Mazowieckiem w biurze podawczym na parterze budynku Urzędu Miasta. Szczegółowych informacji udzielamy również pod numerem telefonu 862752709.

 

 

Red. OKO

Fot. UM w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy